ДВА ПЕНАЛА И ТРИ ГОЛА ПРЕСУДИЛА ЧУКИ: Звезда сигурна на домаћем терену!

24.02.2024. 16:49
Šerif Endiaj
Шериф Ендиај / Извор: МН Press

Дерби кола Суперлиге Србије...

Фудбалери Црвене звезде савладали су Чукарички у дербију 22. кола Суперлиге Србије, резултатом 3:0.

Одмах пенал за Звезду - ВАР гледао ситуацију, судија показао на БЕЛУ ТАЧКУ (ВИДЕО)penal

ДУЉАЈ НАКОН ПОБЕДЕ У СУРДУЛИЦИ ПРОГОВОРИО И О СЕВЕРИНИ: Ево шта му се није допалоIgor Duljaj, Ksander Severina

Судија: Марко Ивковић (Лајковац)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Глазер – Мимовић (од 62. Николић), Спајић, Драговић – Родић, Канга (од 83. Шљивић), Хван, Букари – Иванић (од 62. Мијаиловић), Олајинка (од 62. Лучић) – Ендијаје (од 76. Красо).

ЧУКАРИЧКИ (4-2-3-1): Филиповић – Стевановић (од 70. Роган), Врањеш, Јовановић, Тошић (од 78. Станковић) – Сисоко (од 76. Милојевић), Доцић – Ивановић, Миладиновић, Никчевић (од 46. Цветковић) – Аџић (од 70. Ергелаш).

Играо се шести минут меча, Иванић је започео акцију, наставио Олајинка који је са леве стране казненог простора пребацио лопту ка Спајићу на десној.

Звездин штопер је захватио лопту главом, шутирао преко гола, али том приликом је дошло до судара главама њега и Тошића и у тој ситуацији је Спајић лошије прошао. Док му се указивала помоћ, судија Ивковић је добио позив из ВАР собе да провери ту ситуацију и после прегледаног снимка одлучлио је да досуди пенал за Звезду.

Прецизно га је извео Гелор Канга, послао је лопту у доњи десни угао - 1:0 за Звезду.

Мало је недостајало да у 26. минуту Ендиаје дуплира предност Звезде после Родићевог центаршута са леве стране, али Звездин нападач није успео да на ивици петерца добро захвати ту лопту, па је голман Филиповић успео да сачува мрежу.

Још бољу прилику пропустио је Букари, непуна два минута касније. Иванић га је одлично пронашао на десној страни шеснаестерца гостију, Букари је из прве шутирао, али је лопту послао преко гола.

Наставила је Звезда са нападима, а Букари је и у 31. минуту имао одличну прилику искоса са десне стране, али опет није био прецизан.

Прва претња пред голом Звезде тек у 35. минуту меча, када је Врањеш послао дугу лопту за Аџића на ивицу казненог простора, он је прихватио лопту на груди и шутира, али је успео да изнуди само корнер.

Само минут касније, Звезда је повела са 2:0. Тек што су гости покушали мало да се отворе, Звезда је то успела муњевито да казни. Хванг је лепо пронашао Ендиаја у казненом простору, Звездин нападач је избегао офсајд-замку, обишао голмана Филиповића и искоса са десне стране погодио супротни угао.

Тим резултатом се ушло у друго полувреме, у ком је Чукарички показао нешто више ћивости, амбиције, жеје, али све то је било далеко од озбиљног европског нивоа, па и оног на ком смо ''брђане'' јесенас гледали у Лиги конференција.

Успели су гости у пар наврата да ''загреју дланове'' углавном беспослениг Омрија Глазера, али ништа више од тога, а Звезда је до убедљивије победе стигла у 76. минуту, када је Врањеш оборио Ендиаја у свом казненом простору и скривио пенал.

Овога пута је Осман Букари био прецизан са беле тачке, за коначних 3:0.

Додајмо још да је за Звезду вечерас дебитовао млади Мимовић на позицији десног бека и сасвим солидно је обавио свој посао у улои бонус-играча.