ДА ЛИ ЈЕ ТЕЈЛОР НАШКОДИО ЗВЕЗДИ? Ове три спорне одлуке су директно утицале на крајњи исход (ВИДЕО)

24.08.2022. 15:31
Gospodin Tejlor
Господин Тејлор / Извор: Фото: Арена спорт printscreen/MN Press

Енглески арбитар је имао прилично чудан критеријум.

ФК Црвена звезда не иде у Лигу шампиона ове сезоне, тамо ће се наћи Макаби из Хаифе. Гости из Израела су извукли 2:2 на стадиону "Рајко Митић" и тај резултат им је био довољан за пролаз након победе 3:2 у првој утакмици.

ПАВКОВ НИЈЕ ЈЕДИНИ: Звезду напушта још један велики љубимац Делија?

СО НА РАНУ ЗВЕЗДИ: Како је само заплесао - Natho у севдаху са Хазизом, срећан због уласка Макабија у Лигу шампиона (ВИДЕО)

НЕКОЛИКО РАЗЛОГА ЗА ЉУБАВ: Навијачи Макабија пожелели срећу Партизановим играчима на аеродрому (ФОТО)

Судија Ентони Тејлор није имао баш уравнотежен критеријум на датом мечу, приметно је било да неке ситуације решава на један, неке на сасвим други начин.

Entoni Tejlor
Ентони Тејлор / Извор: МН Press

У принципу није одавао утисак током сусрета да "навлачи" на неку страну, мада у три случаја је могао да буде мање наклоњен гостима и вероватно би утакмица отишла у другом смеру:

1. Први гол Макабија пао након истека надокнаде времена од 2 минута, односно током петог минута надокнаде. Истина, судија је проверавао ВАР неко време и тако "потрошио" секунде, али логично је било да свира крај полувремена одмах након што је пенал изведен и након што га је Борјан одбранио;

2. У другом минуту надокнаде полувремена Пјеро је гурнуо рукама Срнића и везиста Звезде је због тога изгубио равнотежу и зато ненамерно играо руком. Могао је да покаже и на фаул за Звезду, а свакако је могао да узме у обзир чињеницу да је играње руком било последица суровог дуела и да никакве намере није било;

3. У 55. минуту Макабијевог играча погађа лопта у руку после центаршута Букарија. Можда не би било за једанаестерац под одређеним критеријумима, али на мечу у ком је већ супротној страни досуђен пенал за исти чин, Тејлор дефинитивно не би погрешио да је показао на 'креч'.

Сума сумарум, Црвена звезда може да криви "саму себе", то јест неке погрешне замисли у игри, као и недостатак среће за испадање од Макабија, такође Израелци су одиграли одлично у другом полувремену, али питање како би се све развијало да енглески судија није показао неконстантност у својим одлукама.

Најновије вести о ФК Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.