РАКОЊАЦ ПРЕСУДИО МЛАДОСТИ: Новосађани пружили жесток отпор на Маракани!

01.04.2023. 19:01
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Киша голова...

Фудбалери Црвене звезде у 28. колу Суперлиге Србије савладали су екипу Младости ГАТ резултатом 4:2.

ДУЉАЈ ПРЕЛОМИО: Партизан променио голмана пред дерби са Војводином!

ЛЕГЕНДЕ ЗВЕЗДЕ ЗОВУ НА МЕЧ ПРОТИВ МЛАДОСТИ: Београдски је да идете на Маракану (ВИДЕО)

БУНДЕСЛИГА: Леверкузен гурнуо Шалке ка амбису, тежак пораз Лајпцига

Суперлига, 28. коло

Црвена звезда - Младост ГАТ 4:2

Стадион: "Рајко Митић".

Судија: Стефан Јекнић

Стрелци: Катаи 18, Канга 45 4п, Ракоњац 83, Букари 90 - Видаков 11, 33

Црвена звезда: Васиљевић – Ераковић, Лековић, Драговић, Родић– Кангва, Канга – Митровић, Иванић, Катаи – Пешић.

Младост ГАТ: Кнежевић – Јанковић, Танасијевић, Јочић, Ћосић – Илић, Денић – Марковић, Бјелош, Бабић – Видако

Младост је повела у 11. минуту меча голом Видакова. Све се догодило недуго после прилике Иванића на другој страни. Акција Младости текла је по десној страни, на крају Јанковић се мајсторском варком ослобађа Драговића који је уклизао у празно, а онда асистенција у петерац где је све правовремено испратио Видаков и само проследио лопту у небрањену мрежу - 0:1.

Само три минута касније Младост је могла и до другог гола. Овога пута некадашњи фудбалер Партизана Саша Марковић са ивице казненог простора, искоса са леве стране одлично шутира, али статива спасава црвено-беле!

Уследио је експресан одговор актуелног шампиона, Звезда је већ у 16. минуту преко Катаија затресла мрежу. Пешић му је асистирао са десне стране у петерац, Катаију, као ни Видакову није било тешко да лопту спроведе у мрежу, али се у ВАР соби проверавало да ли је претходно Пешић био у офсајду. Неколико минута је трајала та провера, а коначна одлука је да Пешић ипак није био у офсајду и да гол Катаија треба да се призна. Дакле, 1:1!

Међутим, није тај гол превише удрмао госте који су у 33. минуту по други пут повели на овој утакмици. Овога пута Саша Марковић је послао лопту у средину ка Видакову који поново бежи индиспонираном Драговићу, на крају обилази и голмана Васиљевића и искоса са леве стране погађа мрежу за 1:2!

Пред сам крај првог полувремена домаћи су тражили пенал због играња руком Видакова кога је лопта погодила у лакат. Судија је најпре показао на корнер, али је уследила провера из ВАР собе после чега је арбитар Јекнић отишао да погледа снимак и на крају досудио - пенал за Звезду!

Извео га је Гелор Канга, прецизним шутем у леви доњи угао за 2:2 на полувремену.

У полувремену, тренер Црвене звезфде Милош Милојевић је уместо младих Митровића и Лековића на терен послао Букарија и Вига, касније и Ракоњца уместо Пешића и то му је донело жељени резултат.

Младост је одолевала до 83. минута, када је после корнера са десне стране и центаршута Канге, Марко Ракоњац одлично реаговао у казненом простору гостију и први пут на утакмици донео Звезди предност - 3:2.

Већ у 86. минуту Младост је могла до трећег гиола, када је Бјелош одлично шутирао са ивице шеснаестерца, али је затресао мрежу са спољне стране.

То је било све од Новосађана на овој утакмици, а Звездину победу је убедљивијом учинио Александар Катаи, који је на додавање Букарија са десне стране, погодио ударцем са десетак метара и поставио коначних 4:2.