МЛАДОСТ НАЉУТИЛА ЗВЕЗДУ, ПА ЗАЖАЛИЛА: Црвено-бели спаковали три гола за шест минута, Катаи поново плеше

20.03.2021. 18:31 20:56
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Магико уписао две асистенције.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Младост из Лучана у утакмици 28. кола Суперлиге резултатом 4:1 (3:1). Ово је изабраницима Дејана Станковића 16. узастопна победа после које су поново стекли девет бодова предности у односу на вечитог ривала - екипу Партизана.

Фудбалски викенд маратон почиње - Шта пре одиграти?

ШЕСТ ГОЛОВА ЗА ПОЛУВРЕМЕ Српско колце у Франкфурту - Јовић и магичан пас, Костић и СЈАЈНА ЕГЗЕКУЦИЈА (ВИДЕО)

ИЗ 1 У 2: Болоња боља од Кротонеа, Михини резервисти преокренули утакмицу

Почело је у знаку домаћих, иницијатива црвено-белих која је почела од самог старта није уродила плодом. Притисак актуелног шампиона Србије је био све мањи, а управо у том периоду уследио је шок! Играо се 34. минут када је Саша Јовановић истрчао више 50 метара и маестрално „боцнуо“ преко Милана Борјана који је био немоћан.

Погодак бившег фудбалера Кордобе и Депортива као да је разљутио Александра Катаија и дружину који су поново убацили у брзину више. Овакав приступ дао је резултат у 39. минуту. Гелор Канга је одлично центрирао из десног угла, а Немања Милуновић је небеским скоком донео изједнаћење.

Само 60 секунди касније Звезда је преокренула! Један одбитак је стигао до Канге који снажно, са 10-так метара, матира Максима Миловића.

Тачку на прави шоу у првом полувремену ставио је Милан Павков у 45. минуту. Високи нападач је после корнера Катаија раменом затресао мрежу Лучанаца. На семафору нашег највећег стадиона писало је 3:1.

Друго полувреме одиграно је у знатно слабијем ритму. Домаћин је у потпусности контролисао игру, а једини погодак виђен је у 51. минуту. Катаи је сјајно нанизао неколико фудбалера Младости и као на тацни упослио Вељка Николића. Младом везисти није било тешко да постави коначних 4:1.

Поред нове убедљиве победе, Делије посебно радују све боље партије Магика, који се полако, али сигурно, враћа у препознатљиву форму. Вечерас је забележио две асистенције.

Црвена звезда је новом победом поново стекла 9 у односу на Партизан, црвено-бели су сакупили 80 бодова. Младост је на тринаестој позицији са 33 освојена бода.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Црвена звезда - Младост 4:1.

85. минут
Одиту и Марковића мењају Лазар Јовановић и Павловић

82. минут
Ритам утакмице је прилично опао, као да обе екипе чекају крај.

73. минут
Двострука промена код домаћина. Фалћинели и Одада мењају Павкова и Петровића.

68. минут
Иванићев ударац са 10-так метара одлично зауставља Миловић.

66. минут
Јовановић је поново запретио. Његов волеј иде поред десне стативе.

62. минут
Срнић је заменио Гаврића.

57. минут
Ђорђевић мења Лековића.
51. минут
ГОООЛ! Каква магија Катаија! Магико је нанизао неколико фудбалера и као на тацни послужио Николића - 4:1.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

Двострука измена у Звезди!
Николић и Вукановић су на терену, у свлачионици су остали Гајић и Канга.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Црвена звезда - Младост 3:1.

45. минут
ГОООЛ! Павков је стрелац! Катаи је извео ударац из угла, а високи нападач раменом матира Миловића.

40. минут
ГОООЛ! Звезда преокреће за 60 секунди! Канга је прикуцао лопту у мрежу са 10-так метара.

39. минут
ГОООЛ! Канга је одлично извео корнер, а Милуновић небеским скоком поравнао резултат - 1:1.

34. минут
ГОООЛ! Младост је стигла до предности на Маракани! Јовановић је маестрално боцнуо преко Борјана - 0:1.
25. минут
Пробио је Иванић са леве стране, одлично је упослио Павкова, међутим, само корнер за црвено-беле.

24. минут
Домаћи имају иницијативу, али правих шанси и даље нема.

17. минут
Опасан напад Младости! Јовановић је лоб ударцем покушао да надмудри Борјан - репрезентативац Канаде сконцентрисан.

13. минут
Катаи је након соло продора покушао са 15-так метара - брани Миловић.

12. минут
Жути картон за Марковића.

10. минут
Поново Канга центрира, овога пута непрецизан је Милуновић.

8. минут
Павков је запретио главом после центаршута Канге - лопта одлази поред леве стативе.

5. минут
Од старта се игра на половини Младости, Звезда притиска госте од првог судијског звиждука.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Станковић је решио да на терен од првог минута истрче следећа једанаесторица фудбалера:

Борјан (Г) - Гајић, Милуновић, Дегенек, Гобељић - Петровић, Канга,Гаврић, Катаи, Иванић - Павков

Домаћин ће на клупи имати само седморицу играча (што због повреда, што због здравствених разлога и коронавируса): Поповић (Г), Одада, Фалћинели, Николић, Срнић, Вукановић и Крстовић.