ЧИСТА ДЕСЕТКА: Звезда преко Напретка за перфектан учинак!

04.10.2020. 17:11
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Рутинска победа црвено-белих.

Фудбалери Црвене звезде рутински су савладали Напредак из Крушевца у оквиру 10. кола Суперлиге Србије резултатом 3:0 (2:0). Актуелни шампион је овом победом стигао до 30 бода и перфектног учинка у првенству.

Домаћи су утакмицу утворили фуриозно. Већ после 9 минута на семафору је писало 2:0, а стрелци су били Дијего Фалћинели и Мирко Иванић. Италијан је практично у првом нападу искусно заобишао голмана Милоша Остојића, лопту сместио у празну мрежу И тако наставио свој голгетерски низ. Ништа тежи задатак није имао Иванић. Њега је сјајно успослио Милан Гајић, а са само пар метара црногорски репрезентативац је био непогрешив. До краја првог дела утакмице црвено-бели спустили темпо. Једину прилику за госте имао је Лука Милуновић чији је шут са 20-так метара фантастично зауставио Зоран Поповић.

Прилично смирено се ушло у других 45 минута. Свесни своје надмоћи изабраници Дејана Станковића нису срљали. Опуштеност домаћих “чарапани” су могли да искористе. Неискусни Страхиња Ераковић скирвио је пенал у 63 минут, али Марко Мркић је погодио пречку. Само 8 минута касније на другој страни терена оборен је Срђан Спиридоновић, а арбитар Јовановић показује на белу тачку. Најбољи српски судија није имао дилему, иако ситуација преко малог екрана не излега баш чисто. Сигуран са једанаестерца био је Иванић, који је својим другим голом на мечу поставио коначан резултат.

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у наставку текста.

КОРОНА НАПАЛА БИКОВЕ: Заражена три играча Салцбурга!

СВУДА ПОЂИ У ЕВРОПУ ДОЂИ: Бивши нападач Звезде ПРЕЛОМИО! Шиља СПЕКТАКУЛАРНО најављен у новом клубу (ВИДЕО)

ДЕЛИЈЕ У ЕКСТАЗИ: Контакт УСПОСТАВЉЕН, на мети Звезде шампион света (ФОТО)

90. минут
Играће се још један минут.
81. минут
Након корнера црвено-белих ништа значајнијие се није десило.

77. минут
Последња измена у Црвеној звезди. Гајића мења Радуловић.

75. минут
Велика шанса за Спиридоновића, али његов ударац је био прилично траљав.

72. минут
Крстовић мења Гаврића.

71. минут
ГОООЛ! Мирко Иванић је прецизан са беле тачке - 3:0!

65. минут
Нова промена у Напретку. Ћуковић мења Милошева.

63. минут
Након пенала који је скривио Ераковић, Мркић је преузео одговорност, али његов ударац погађа пречку.

61. минут
Добар покушај Луке Милуновића из слободног ударца, али лопта одлази поред десне стативе Поповића.

55. минут
Сјајан продор Гаврића након којег је Иванић покушао, али са гол линије лопту испуцава Стевић.

50. минут
Жути картон за Гаврића.

46. минут
Трострука измена код домаћих. Бен, Спиридоновић и Петровић мењају Фалћинелија, Катаија и Кангу.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Апсолутна доминација домаћих. Црвена звезда - Напредак 2:0!

44. минут
Иванић је лепо гађао даљи угао, али Остојић је поново на месту - једина светла тачка код гостију.

40. минут
Жути картон за капитена Напретка Милоша Миловановића.

38. минут
Добар покушај Луке Милуновића, али Поповић је одлично интервенисао и сачувао своју мрежу.

35. минут
Прва права прилика за Напредак, али Мркић је са 10-так метара био непрецизан.

33. минут
Поново је Остојић на висини задатка. Гаврић је шутирао, али голман "чарапана" одлично реагује.

33. минут
Одличан покушај Канге. Габонац је упутио ударац са више од 30 метара, али је Остојић одлично интервенисао.

31. минут
Жути картон за Немању Милуновић.
27. минут
Гобељић је шутирао атрактивно са скоро 35 метара, али његов ударац је ишао директно у Остојића.
25. минут
Први покушај гостију. Покушао је Спремо из слободног ударца, са 30-так метара.

22. минут
Прва измена у Напретку. Костића мења Миловановић.
17. минут
Након правог карамбола у шеснаестерцу Напретка шутирао је Милуновић, али његов ударац погађа Иванића.
9. минут
ГОООЛ! Гајић је одлично пронашао Иванића којем није било тешко да са пар метара дуплира предност Звезде - 2:0!

1. минут
ГОООЛ! Звезда из провог напада стиже до вођства. Гол је постигао Дијего Фалћинели - 1:0!