ЗВЕЗДА СЛАВИЛА: Мирко ДОНЕО победу, али Ранђеловић правио ЧУДА- ОДБРАНИО два пенала (ВИДЕО)

17.04.2021. 18:29
Mirko Ivanić
Мирко Иванић / Извор: МН Press

Меч 32. кола Суперлиге Србије.

Фудбалери Црвене звезде дочекали су Радник из Сурдулице на стадиону "Рајко Митић" у оквиру 32. кола Суперлиге Србије. Славили су црвено-бели са 2:1, али много пробелам су имали изабраници Дејана Станковића да дођу до тријумфа. Водили су гости од 34. минута, а Звезда је до три бода дошла тек у самом финишу меча. Дуел је обележио резервни голман гостију Ранђеловић који је одбранио два пенала, а ушао је у игру после повреде првог чувара мреже Костића.

MOZZART ПРОМО КВОТЕ:‭ ‬Манчестер Сити‭ ‬2,00,‭ ‬Барселона‭ ‬1,75,‭ ‬Бајерн‭ ‬2,02‭!

КАКВА БИ ТО ЕКИПА БИЛА - ДЕЈО ОБАВЕЗНО: Просинечки ОДАБРАО најбољи тим од фудбалера са којима је играо (ВИДЕО)

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ У ЛИГИ ШАМПИОНА: Мења се број тимова! Уместо 125 играће се 225 утакмица

Прво полувреме је протекло у великој иницијативи Црвене звезде. Ређале су се шансе, али црвено-бели нису успели да постигну гол.

Неопрезни Секу Саного је без икакве потребе улетео у голмана гостију Ивана Костића у 13. минуту, који је пар минута касније напустио игру и уступио место младом Стефану Ранђеловићу.

Звезда је у 24. минуту стигла и до пенала. Шутирао је Марко Гобељић, а капитен Сурдуличана Урош Стојановић је практично одбранио шут руком. Лопта је завршила на стативи, а судија је исправно показао на белу тачку.

Црвена звезда - Радник 2:1 (0:1)

Стрелци: 0:1 Миловановић у 31, 1:1 Стојановић (аутогол) у 54, 2:1 Иванић 85.

Стадион: "Рајко Митић" (без гледалаца)

Судије: Станко Остраћанин, Павле Пипер, Срђан Минић.

Црвена звезда: Борјан - Гобељић, Дегенек, Панков (од 46. Милуновић), Родић - Саного (од 69. Петровић), Гаврић (од 46. Вукановић), Николић, Иванић - Фалко (од 46. Павков), Фалћинели (од. 69. Бакајоко).

Радник: Костић (од 18. Ранђеловић), Јокић, Радмановац, Богдановски, Лукић (од 56. Спасић), Даноски (од 56. Макарић), Стаменковић, Бибер, Стојановић, Миловановић (од 72. Суботић), Бајиновић.

Филипо Фалко је преузео одговорност, али није успео да савлада још неугрејаног голмана гостију. Казна за неискоришћене прилике стигла је после катастрофалне грешке Радована Панкова. Покушао је штопер Звезде да врати лопту голману Милану Борјану, а све је то пратио млади Урош Миловановић који је рутински затресао мрежу за шокантних 0:1 у 34. минуту.

Кренули су Звездаши силовито после примљеног гола, али до краја полувремена није било промене резултата.

Наставили су црвено-бели да опседају гол гостију, али Ранђеловић је чинио чуда. Ни други пенал није био довољан да Звезда дође у вођство. Овога пута Иванићев ударац је укроћен. Покушавао је више пута Павков, али и Родић, Милуновић као и ивише шпута Иванић.

Коначно је Мирко Иванић у 85. минуту успео да донесе велико славље домаћима. Погодио је за 2:1 и до краја се није мењао резултат.

Две екипе су се пре овог меча састајале 13 пута, а шампион Србије је забележио исто толико победа, уз гол-разлику од 50:5.

Црвено-бели су против тима из Сурдулице славили са 5:0, чак у пет наврата, а у сезони 2018/19 било је чак и 6:0.

Ово је само увертира за важнији меч Црвене звезде и Радника. Састаће се и у среду у оквиру полуфинала Купа Србије и то на истом месту.

Овде можете пратити уживо ток са меча.

90. минут
Играће се још три минута
85. минут
Иванић коначно погађа данас и доноси вођство Звезди - 2:1
84. минут
Павков главом, али поред гола
81. минут
Звезда опседа гола Ранђеловића, али никако да постигну гол и дођу у вођство
78. минут
Жути картон за Милуновића. Неопрезан старт и заслужена казна, јер је ногом нокаутирао Макарића
77. минут
Поново покушава Иванић, али пуца преко гола. Данас није Мирков дан када су у питању голови
73. минут
Родић покушава главом после корнера, али мало поред стативе

72. минут
Иванић је преузео одговорност и пуцао са 11 метара, а поново је Стефан Ранђеловић одбранио!!!
71. минут
Нови пенал за Звезду. Фаулиран је Бакајоко.
69. минут
У Звезди излазе Фалћинели и Саного, а ушли су Петровић и Бакајоко
65. минут
Шанса за Радник, али Стаменковић је лоше шутирао и Борјан лако хвата лопту
63. минут
Ранђеловић блиста на голу. Одбранио је шут Иванића који је десетак метара покушао после асистенције Павкова
60. минут
Иванић погађа стативу, али шта је промашио Павков. Можда не би био признат гол, али обрукао се прописно са пола метра је промашио гол
59. минут
Покушава и Иванић, али остаје 1:1
58. минут
Павков маши зицер. Био је један на један са Ранђеловићем, али лопта је завршила поред стативе
56. минут
Улази најбољи стрелац Суперлиге Милан Макарић. Гости се не предају.

54. минут
1:1! Изједначила је Звезда после корнера. Саного је пуцао, али се чини да је то био аутогол Стојановића
52. минут
Фалћинели главом са неких шест метара покушава, алио остаје 0:1.
51. минут
Покушава Николић из даљине, али није то било опасно по Ранђеловића
46. минут
Измене у Црвеној звезди. Уместо Радована Панкова ушао је Немања Милуновић. Ту је и Милан Павков, као и Алекса Вукановић, а изашли су и Филипо Фалко и Жељко Гаврић

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

47. минут
Маказице Фалка, али Ранђеловић поново добија дуел. Гаврић главом покушава, али само корнер за црвено-беле
46. минут
Фалков шут је изблокиран! Звезда свим силама жели до гола, али гости се добро бране
45. минут
45. минут
Миловановић је пуцао, али Борјан брани. Можда је центаршут био боља опција
41. минут
Саного покушава са више од 20 метара, али од њега се и не очекује да одатле угрози голмана гостију

34. минут
0:1! Панков је направио велику грешку, а то је казнио млади Урош Миловановић. Поклонио му је лопту Звездин штопер и није му било тешко да погоди мрежу из зицера
28. минут
Лопта је изненада дошла до Фалћинелија, али Италијан се није снашао и само гол-аут.
24. минут
Ранђеловић је одбранио пенал Филипу Фалку. Први контакт са лоптом је одбрањен једанаестерац

23. минут
Пенал за Звезду! Гобељић је пуцао, али капитен Стојановић је "одбранио" шут који је завршио на левој стативи Радника
17. минут
Голман гостију Костић не може да настави меч. Последица неопрезног старта Санога. Ранђеловић улази у игру.
16. минут
Фалко са ивице шеснаестерца шаље лопту преко гола
12. минут
Сјајна прилика за Гаврића, али Костић је опет изашао као победник
11. минут
Гаврић слабо шутира и нема потешкоћа за Костића
6. минут
Саного без потребе налеће на голмана гостију Костића и сада му се указује помоћ. Оправдано везиста црвено-белих добија жути картон.
5. минут
Иванић поново пуца са ивице шеснаестерца, али само корнер за Звезду.
3. минут
Чак четири прилике у једном нападу за Звезду. Иванић је лоше захватио из зицера један на један, а касније и још три шута, али гола нема.