САМО СЕ ПОБЕДА ПИШЕ: Звезда се мучила, али савладала Радник (ВИДЕО)

04.11.2023. 18:50
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Тријумф домаћих.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Радник (3:1) у мечу 14. кола Mozzart бет Суперлиге.

СТИЖУ У ЛОШЕМ РАСПОЛОЖЕЊУ У БЕОГРАД: Лајпциг ВЕЗАО други поразMarko Roze

СТИЖУ У ЛОШЕМ РАСПОЛОЖЕЊУ У БЕОГРАД: Лајпциг ВЕЗАО други пораз

СИТИ СВЕ ЗАВРШИО ЗА СЕДАМ МИНУТА: Шестица Грађана, Брентфорд продужио лошу серију Чекићара FK Mančester siti

Катаи био у Бахаровим плановима, а онда се СВЕ ПРОМЕНИЛО! Ево шта се догодилоBarak Bahar, FK Crvena zvezda, Aleksandar Katai

Катаи био у Бахаровим плановима, а онда се СВЕ ПРОМЕНИЛО! Ево шта се догодило

Тим Барака Бахара је био бољи противник у првих 45 минута, а прву прилику су имали већ у седмом минуту. Мијатовић је одреаговао на пас Красоа, али је послао лопту преко гола.

Само два минута касније и Красо је могао до гола. Шутирао је офанзивац, Ранђеловић је био несигуран, али је лопту успео да пошаље у корнер.

У 19. минуту је повела Црвена звезда. Стрелац је био Мијатовић. Млади фудбалер је био веома спретан у шеснаестерцу и волеј ударцем преварио Ранђеловића.

Само минут касније могло је да буде 2:0. Ндиаје је био у прилици, али се спетљао у обећавајућој позицији за гол.

Звезда је током свих 45 минута имала надмоћ у поседу, док гости нису ниједном припретили.

Пет минута пре краја велика прилика за Звезду. Мијатовић се искрао на првој стативи после корнера, шутирао главом. Ранђеловић је био добро постављен и зауставио овај покушај.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 14. КОЛО

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РАДНИК 3:1 (1:0)

Стрелци: Мијатовић 19, Спајић 54, Канга 90(п) - Томашевић 70

Стадион: Рајко Митић

Судија: Данило Николић (Београд)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-3-2): Глазер - Недељковић, Ђига, Спајић, Митровић (46. Родић) - Кангва - Канга, Иванић (60. Букари), Красо (76. Хванг) - Мијатовић (60. Лучић), Ендиаје (46. Олајинка).

РАДНИК (3-4-3): Ранђеловић - Абубакар, Врањанин, Оршечнанин, Јовић (79. Чумић) - Митошевић, Хајдаревић - Гашић (62. Богдановић), Кочић, Томашевић (79. Мартинкевич) - Дуроњић (79. Кадијевић).

Прву прилику у наставку је имала екипа Радника. Дуроњићев покушај главом је отишао преко гола. У 54. минуту је било 2:0.

Кангва је одлично центрирао, а на правом месту је био Спајић и главом дуплирао вођство свог тима.

Од тог поготка уследио нешто мирнији период утакмице, а успаванку је прекинуо Немања Томашевић. Сјајно је распалио фудбалер гостију са скоро 30 метара, тај ударац је изненадио Глазера који је био лоше постављен и лопта је од стативе завршила у мрежи.

У 81. минуту је Звезда могла да реши питање победника. Ранђеловић је био у изгледној шанси, али је ударац младог фудбалера зауставио Ранђеловић.

Кингс Кангва је пет минута пре краја имао колосалну прилику, дочекао је лопту на другој стативи, имао све време овога света, али је волеј ударцем послао лопту преко гола.

У 90. минуту је све било готово. Кочић је скривио пенал, после дуела са Лучићем. Гелор Канга је лоше шутнуо пенал, Ранђеловић је одбранио, али се лопта невероватно ротирала и завршила иза његових леђа.

Најновије вести о ФК Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.