ОДБРАНА НА НИВОУ, РЕАЛИЗАЦИЈА ЗА БРИГУ: Звезда доминирала против Шахтјора, Фалћинели се испромашивао

31.01.2021. 14:36 17:13

Београдски црвено-бели играју припремни меч са шампионом Украјине.

Фудбалери Црвене звезде ремизирали су у генералној проби на припремама у Турској. Црвено-бели одиграли су меч без голова са украјинским Шахтјором (0:0). Утакмица у којој је актуелни шампион Србије доминирао већим делом, завршена је без голова највише захваљујући Дијегу Фалћинелији који је пропустио неколико изгледних прилика.

НИШТА ОД ШПАНИЈЕ: Кедира се враћа у Немачку (ФОТО)

СТРАСТИ СЕ НЕ СМИРУЈУ Костакурта објаснио како се провоцира противник: "Окренеш га, провериш име, а онда..."

СНИМАК ПОСВЕЋЕН ЗВЕЗДАШИМА: Фалкова девојка је већ МИЉЕНИЦА ДЕЛИЈА! Одушевила првом објавом по потпису (ВИДЕО)

Прво полувреме прошло је у отвореној игри и шансама на обе стране. Црвено-бели су били конкретнији, али је прилике Фалћинелија, Николића и Милуновића голман Пјатов искусно решавао у своју корист. Шахтјор је све прилике углавном стварао преко тандема Марлос-Тете. Брзоноги Бразилци су створили неколико изгледних шанси које су углавном завршавали интервенцијама Борјана.

Црвена звезда доминирала читавим другим делом игре, међутим, голова није било, а може се рећи да је главни кривац за то Дијего Фалћинели. Италијан је имао неколико изгледних прилика, посебно се издваја она из 76. минута када је бивши члан Перуђе изашао „1 на 1“ са голманом Трубином, али лоша завршница га је коштала поготка. Млади чувар мреже изашао је боли из поменутог дуела.

Навијаче клуба из Љутице Богдана може да радује чињеница да у Турској на утакмицама није примљен гол, али реализација на овом мечу је забрињавајућа.

Текстуални пренос можете пратити у наставку.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Црвена звезда - Шахтјор 0:0!
84. минут
Игру напуштају Иванић и Милуновић, на терену су Панков и Одада.
80. минут
Павков и Вукановић мењају Бена и Фалћинелија.
79. минут
Узраћа шампион Украјине! Тајсон прети са 15-так метара, Борјан избија у корнер.
76. минут
Звездин Италијан се испромашивао на данашњем мечу. Овај пут Дијего је имао "1 на 1" са голманом Шахтјора - лоша завршница Фалћинелија, Трубин поново успешнији.
69. минут
Какву је шансу пропустио Фалћинели! Гајић га је феноменално проиграо на ивици шеснаестерца, али резервни голман Трубин одлично интервенише.
65. минут
Канга и Гобељић мењају Родића и Николића.
56. минут
Гаврић упућује ударац са 15-так метара - Степаненко одбија у корнер.
51. минут
Изузетно мотивисано је кренуо шампион Србије у наставак сусрета, игра се испред казненог простора Шахтјора.
46. минут
Гаврић и Петровић мењају Бакајока и Санога.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Црвена звезда - Шахтјор 0:0.
44. минут
Бен је извео ударац из угла, одлично скочио Милуновић, нажалост, лопта завршава у наручју Пјатова.
35. минут
Нови ударац из угла за београдски клуб, расчишћавају потенцијалну опасност штопери Шахтјора.
28. минут
Незгодни Тете је шутирао са неколико метара, спољни део мреже погодио је Бразилац.
27. минут
Извели су "рудари" ударац из угла - Дегенек искусно интервенише.
20. минут
Пречка је погодио Иванић са 20-так метара, одлично играју пулени Дејана Станковића.
17. минут
Игра се отворено на обе стране. Николић је запретио са неколико метара - Пјатов на висини задатка.
16. минут
Шахјтор узвраћа! Тете је упутио оштар центаршут - Борјан на месту.
14. минут
Нова велика шанса са црвено-беле! Фалћинели је лепо "заврнуо", међутим, Бену је мало фалило да захвати лопту.