БЕЗ ПРОБЛЕМА У СУБОТИЦИ ЗА ЦРВЕНО-БЕЛЕ: Нова победа Звезде (ВИДЕО)

05.04.2023. 19:32 17:13
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Рутински тријумф.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Спартак у Суботици (4:1) у оквиру 29. кола Mozzart бет Суперлиге.

НЕМОГУЋИ УСЛОВИ ЗА ИГРУ: Одложен још један меч Суперлиге Србије?

ТУГА: Напустио нас је легендарни Бобо

Чеферин реизабран за председника УЕФА

Тим Милоша Милојевића је већ у седмом минуту дошао до вођства. Умакао је Букари одбрани домаћих, предриблао истрчалог Дубљевића и погодио празну мрежу.

Само минут касније поравнање! Шимура је био највиши у скоку после корнера Срећковића и преварио Борјана.

Црвено-бели су потом преузели иницијативу, а до новог вођства су стигли средином првог дела игре. Стрелац гола за домаће, Шимура је ударио копачком у главу Ераковића и главни арбитар Данило Николић је показао на пенал. Катаи је погодио, али се једанаестерац поновио због прераног уласка Букарија у казнени простор.

Звездин офанзивац је и из другог покушаја био прецизан.

Гости су наставили са иницијативом, а следећи је запретио Ракоњац. Но, Дубљанић се истакао добром одбраном.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 29. КОЛО

Спартак - Црвена звезда 1:4 (1:2)

Стрелци: Шимура 8 - Букари 7, Катаи 23пен, 83, Кангва 55

Стадион: Градски

Судија: Данило Николић

СПАРТАК (4-3-3): Дубљанић – Дунђерски, Остојић, Богићевић, Виторовић – Адо (од 71. Ђурасовић), Тодоровски (од 62. Бурековић), Тошески (од 62. Тумбасевић) – Шимура, Христић (од 80. Абрахам), Срећковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Виго, Ераковић, Драговић (од 65. Лековић), Родић (од 73. Л. Николић) – Мијаиловић, Кангва – Букари (од 83. Митуљикић), Пруцев (од 65. Иванић), Катаи – Ракоњац (од 73. Митровић).

Звезда је предност увећала у 55. минуту, а то је било дело Кингса Кангве. Примио је лопту везњак на тридесетак метара од гола противника и снажно шутирао, пославши је под пречку домаћина.

Само минут касније гости су могли до новог гола, али Букари није успео да савладала Дубљанића у ситуацији један на један.

До краја меча је Катаи постигао још један гол. Офанзивни везиста је из слободног ударца погодио у 83. минуту.

Звезда је овом победом отишла на плус 21 у односу на првог пратиоца, другопласирани ТСЦ, уз меч више.