СУПЕРЛИГА: Звезда дуго ломила отпор Чукаричког, Бен и Катаи срушили Брђане (ВИДЕО)

07.03.2021. 19:02
El Fardu Ben
Ел Фарду Бен / Извор: МН Press

Црвено-бели решили меч у другом полувремену.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Чукарички са 2:0 (0:0) у 26. колу Суперлиге Србије после велике борбе и сломљеног отпора упорних гостију у другом полувремену головима Бена у 72. и Катаија у 86. минуту из пенала. Црвено-бели су тако задржали предност у односу на Партизан који је раније данас савладао Рад.

НЕДЕЉА ЗА УЖИВАЊЕ – СТАНИЈА ТИ ДОНОСИ 200% ВИШЕ ЗАБАВЕ

РОЂЕНДАН ЗВЕЗДЕ НИСУ МОГЛИ ЗАЈЕДНО ДА ПРОСЛАВЕ: Делије спремиле изненађење играчима (ФОТО)

СУПЕРЛИГА: Домаћини без милости, само Радник славио у гостима

Од старта је Звзеда притисла Чукарички који се добро бранио, а шампион Србије није успевао да створи праву прилику. Запретили су Бен у 15. и Иванић у 18. минуту, али промене резултата није било. Чукарички се ослонио на игру из контра напада, али је на полувремену било 0:0. Све је изгледало знатно боље на почетку другог полувремена када је у игру ушао Катаи који је размрдао редове шампиона који је све чешће почео да прети, прво преко Бена у 49, а затим и Катаија у 50. минуту. Гости су могли до гола у 57. минуту када је Ћирковићев шут одбранио Борјан. Николић је у 66. минуту имао добру шансу, али је голман Петровић добро интервенисао, да би шест минута касније Бен одлично искористио убацивање Милуновића чију је лопту проследио Гобељић и постигао 60. гол у дресу Звезде и изједначио се са Ричмондом Боаћијем као најефикаснијим странцем који је играо у црвено-белом дресу. Пет минута касније је могао Чукарички до изједначења, али је Ковчев одличан пут скинуо Борјан, да би Катаи ставио тачкју на меч са пенала у 86. минуту. Бен је искористио грешку одбране Чукаричког и оборен је од стране Петровића, па је судија Грујић показао на пенал. У преосталоим минутима Звезда је потпуно спустила темпо и само сачекала последњи судијаски звиждук.

Фубдалери Црвене звезда ће до 19.15 на стадиону ''Рајко Митић угостити екипу Чукаричког у оквиру 26. кола СУперлиге Србије. Биће ово дерби кола у којем се састају актуелни шампион и четвртопласирани тим на табели Суперлиге.

Тим Дејана Станковића налази се у серији од 12 победа у низу када је домаћи шампионат у питању, а последњи су црвено-белима успели да откину играчи Јавора у октобру. Звезда у је у поседлњих пет мечева против Чукаричког остварила четири победе и један пораз, а први меч ова два тима у овој сезони завршен је победом црвено-белих. Текстуални пренос меча можете пратити у наставку.

90 2. минут
Крај меча.
86. минут
2:0!!! Црвено-бели су дуплирали предност голом Катаија са пенала. Претходно је грешку одбране Чукаричког искорисрио Бен и том приликом га је оборио голман Петровић, а судија Грујић показао на белу тачку.
83. минут
Измена у Звезди, Иванића мења Вукановић.
77. минут
Сјајна прилика за Чукарички, Ковач је одлично шутирао, али је Борјан успео да интервенише и избаци лопту у корнер.
74. минут
Измена у Чукаричком, уместо Доцића ушао је у игру Лукић.
72. минут
1:0!!! Води Црвена звезда. Стрелац је Бен који се одлично снашао после убацивања Милуновића који је до њега спустио Гобељић. Бен је успео да превари Петровића и постигне 60. гол у дресу Звезде и изједначи се са Ричмондом Боаћијем као најефикаснији страни играч у редовима црвено-белих.
67. минут
Измена и у Чукаричком, из игре излази Јовановић, а ушао је Ракоњац.
66. минут
Велика прилика за Звезду, али је Николићев шут одличном реакцијом зауставио Петровић. После корнера је покушао Николић, али је шутирао високо преко гола.
64. минут
Двострука измена и у Звезди. Уместо Канге и Павкова у игру су ушли Николић и Срнић.
63. минут
Канга је покушао са 25 метара, али је лопта ишла право у голмана Петровића.
57. минут
Најбоља прилика за Чукарички, Ћирковић је покушао главом, али је Борјан добро интервенисао.
54. минут
Двострука измена у Чукаричком, изашли су Чоловић и Ергелаш, а уместо њих у игру су ушли Видосављевић и Ћирковић.
50. минут
Још једна шанса за Звезду, Катаи је покушао после соло продора, али је његов ударац завршио поред гола.
49. минут
Прва прилика за Звезду у наставку. После убацивања Катаија, покушао је Бен, али је шутирао преко гола.
46. минут
Почело је друго полувреме. Дејан Станковић је извршио две измене. У игру су ушли Марко Гобељић и Александар Катаи уместо Његоша Петровића и Жељка Гаврића.

II ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
40. минут
Црвено-бели имају иницијативу, али не успевају да направе озбиљнију прилику и угрозе гол Чукаричког.
31. минут
Десетак минута било је без правих прилика, да би Канга шутирао са десетак метара, али је Звезда од свега добила само корнер после којег није било опасности по гол Чукаричког.
18. минут
Још једна добра прилика за Звезду, овог пута је Иванић шутирао са леве стране, али је лопта завршила поред гола.
15. минут
Најбоља прилика за Звезду. Бен је добио лопту од Иванића, прошао Остојића и искоса са десне стране шутирао преко гола.
14. минут
Притисак Чукаричког, Доцић је из корнера покушао директно на гол, али је Гаврић био спреман на првој стативи, да би после још једног корнера била отклоњена опасност.