ЗВЕЗДА СЛАВИЛА НА ПРОЛЕЋНОЈ ПРЕМИЈЕРИ: ”Змајеви” поклекли на Маракани

10.02.2024. 17:21
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Настављено домаће првенство...

Фудбалери Црвене звезде савладали су Вождовац на стадиону "Рајко Митић" резултатом 2:1 у оквиру 20. кола Суперлиге Србије.

ДРЖАВО, ЗАУСТАВИ... Делије послале поруку и дали подршку Србима на Космету (ВИДЕО)Delije pred meč sa Voždovcem

РОДИЋ СКАМЕНИО ГОЛМАНА: Први гол Звезде на пролећном отварању је МАЛО РЕМЕК-ДЕЛО! А онда Олајинка... (ВИДЕО)Rodić

ДОШЛИ ДО БОДА ИЗ ПЕНАЛА У ПОСЛЕДЊЕМ МИНУТУ И ПИШУ САОПШТЕЊЕ: Пазарци ТРАЖЕ смену председника судијске комисијеFK Novi Pazar

Суперлига Србије, 20. коло:

Црвена звезда – Вождовац 2:1

Родић 10, Олајинка 16, Нешковић 86

Стадион: Рајко Митић (Београд)

Судија: Јован Шегрт

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић 6,5 – Николић 6, Спајић 6, Драговић 6,5, Родић 7 (63. Радојевић -) – Мијаиловић 6,5, Канга 6 – Букари 6,5, Шљивић 6 (63. Иванић -), Олајинка 7 (74. Лучић -) - Ендијај 5,5 (85. Сремчевић -).

ВОЖДОВАЦ:: Катић 6,5 – Ђурђевић 6,5, Крпић 6, Лукић 6, Ђуричић 5,5 - Јочић (85. Пиргић -), Матић 5,5 – Вујановић 5,5 (65. Петровић -), Митровић 6 (74. Антонијевић -), Нешковић 6,5 - Флемингс 6,5

Ако у првом делу сезоне јесмо гледали брзу Црвену звезду, али не и довољно конкретну, сада смо је добили у сличној брзини, али убојитију. Два гола у кратком временском интервалу и то у првих 20 минута, за мирнији наставак меча.

Први је дело Милана Родића који је натрчао на одбијену лопту на ивици шеснаестерца и постигао предиван гол. Поставка савршена, ударац такође. Лопта завршава у малој мрежи Андрије Катића.

Недуго затим, стрелац је постао и Питер Олајинка који је имао ту срећу да се лопта после шута Уроша Спајића одбије баш до њега. А, он је такву ситуацију решио голом. Исти играч је у првих 30 минута имао још две стопостотне ситуације. Маказицама је покушао после асистенције Букарија и био непрецизан, а онда и соло-акцијом погодио пречку.

Блистао је Питер Олајинка и показао неко лице које у првом делу сезоне није могло да се види у континуитету иако је свима јасно да је реч о сјајном фудбалеру.

Две одличне прилике имао је Вождовац у једном нападу, али ударце Митровића и Вујановића осујетио је одличним реакцијама Зоран Поповић.

Битан моменат за наставак сезоне Црвене звезде догодио се на око сат времена игре када је на терен ушао Мирко Иванић после подужег одсуства. Исти играч је касније имао и добру шансу да се упише, али када он није успео, у тој гужви пред голом Андрије Катића најбоље се снашао Шериф Ендиаје за 3:0 у 79. минуту. Протестовали су гости сматрајући да је Катић фаулиран будући да јесте имао лопту на руци коју му је Ендиаје избио. Јован Шегрт је позван од стране ВАР собе да погледа снимак и поништио је погодак.

Недуго затим дебитовало је и двомилионско појачање Звезде Урош Сремчевић, а кроз неколико секунди шок на Маракани. Био је то 86. минут када је шутирао Михајло Нешковић са двадесетак метара, погодио је Александра Драговића у главу и лопта је преварила Поповића за 2:1.

Међутим, Вождовац после тога није створио изгледнију шансу да евентуално дође до огромног повратка и бода.

Црвена звезда тако наставља са истим одстојањем у односу на Партизан и заостају један бод за лидером домаћег првенства.