ДИРИГЕНТ ИВАНИЋ ОКРЕНУО МЕЧ: Звезда губила, а онда ШЕСТ ГОЛОВА ЗА ПОЛУВРЕМЕ! Пукле две 'stotke' (ВИДЕО)

09.05.2021. 20:33 20:43
Mirko Ivanić, Milan Rodić
Мирко Иванић, Милан Родић / Извор: МН Press

Победа црвено-белих у 36. колу Суперлиге Србије.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Златибор резултатом 6:1 у 36. колу Суперлиге Србије.

Прво полувреме је протекло без већих шанси са обе стране. Црвена звезда је играла без много гаса, једино је Жељко Гаврић показивао натпросечну жељу и глад за нападачким акцијама.

Једини гол у првих 45 минута постигао је Стефан Вукић и донео Златибору 1:0 у 26. минуту.

Онда на паузи Дејан Станковић прави три измене и преокреће ствар. Једна је била кључна, у питању је улазак Мирка Иванића. Управо је он погодио мрежу два пута у првих четири минута у игри и донео преокрет.

Gelor Kanga
Гелор Канга / Извор: МН Press

Када је Вељко Николић постигао трећи гол за Звезду у 55. минуту, гостима је било јасно да немају више чему да се надају на овој утакмици.

У 67. минуту Гаврић, а онда два минута касније и Канга су погодили за 5:1, потпуна агонија фудбалера Златибора у тим тренуцима.

Уписао се и Милан Павков. Он је у 84. минуту погодио након идеалног проигравања Иванића и промашаја Фалћинелија. На одбитак је налетео Павков, те без већих проблема савладао Чубраковића.

Овом победом Звезда је стигла до 102 бода у лиги, као и до чак 104 постигнута гола.

Цео ток меча можете видети испод:

Крај меча! 6:1 за Црвену Звезду против Златибора.

84'
ГОЛ! Погађа и Павков. Идеална лопта Иванића за Фалћинелија, али Италијан не успева да савлада голмана, међутим одбила се лопта право Павкову на ногу и 6:1 је за Звезду.

80'
Фалћинели покушава са 20 метара, али његов ударац је наишао на блок.
75'
Погађа пречку Канга из слободног ударца са око 17 метара.
74'
Ламбулић добија црвени картон. Срушио је Фалћинелија, а будући да је био последњи играч одбране, судија није имао дилему.
70'
ГООООЛ! Агонија Златибора у другом полувремену. Фалћинели је проиграо Кангу, а Габонац је обишао голмана и фактички се ушетао у гол.

68'
Панков и Канга улазе, излазе Гаврић и Николић. Две измене и код гостију. Ташић излази, Хаирлаковић је у игри. Уместо Јањића улази Крстић.
67'
ГООООООЛ! Погађа и Жељко Гаврић. Иванић је центрирао са десне стране, лопту је дочекао Гаврић и десном ногом погодио леви угао. Убедљивих, великих 4:1.

58'
Павков је главом опробао срећу, али одбранио је Чубраковић. Имао је шансу нападач Звезде и из одбитка, међутим није успео поново.
55'
ГООООООЛ! 3:1 за Звезду, погађа и Вељко Николић. Центаршут на Павкова, који спушта лопту, Николић прави дриблинг и прецизно десном ногом погађа угао.

52'
Саного добија жути картон.
49'
ГООООООООЛ! Иванић погађа још једном. Павков је пробао главом, лопту је одбио голман, а Мирко Иванић налеће и без проблема погађа небрањени гол.
47'
ГООООООООООЛ! Иванић погађа чим је ушао у игру! Наместио се на десну ногу са око 17 метара, прецизан ударац у супротан угао и резултат је 1:1.
46'
Иванић је пробао чим је ушао, али брани Чубраковић.

Почиње друго полувреме. Три измене у Звезди. Павков, Иванић и Гајић су у игри, а замењени су Бен, Петровић и Срнић.

FK Zlatibor
ФК Златибор / Извор: МН Press

Прво полувреме је завршено. Златибор води против Црвене звезде 1:0 на стадиону "Рајко Митић", једини погодак у првом делу заслуга је Стефана Вукића. Он је погодио у 26. минуту.

45'
Вукић је гађао слободан ударац преко зида, али је неко ипак закачио док је ишла ка голу. Корнер за госте.

Crvena zvezda - Zlatibor
Црвена звезда - Златибор / Извор: МН Press

39'
Успева екипа Златибора да успостави и неку врсту доминације у овим тренуцима, већ пар минута се игра само на половини Звезде.
36'
Покушао је Николић из казненог простора. Фалћинели му је оставио лопту, била је изгледна позиција, међутим био је блокиран.
29'
Одлично је опет Гаврић прошао и на тацни оставио лопту Николићу, али је овај пуцао далеко изнад гола.
26'
ГООООООООЛ! Какав гол Стефана Вукића! У стилу Звонимира Вукића! Са унутрашње ивице казненог простора је шутирао спољним делом копачке и сместио лопту под пречку. Златибор води 1:0.
25'
Бен је лепо пробао с леве стране искоса, ипак његов ударац је прошао тик поред супротне стативе.
24'
Гаврић најактивнији на мечу, лепо је прошао по левој страни и изборио корнер.

Željko Gavrić
Жељко Гаврић / Извор: МН Press

18'
Гаврић поново покушава, овог пута са око 20 метара. Лопта је закачила једног фудбалера успут и отишла преко пречке.
13'
Судар је пробао са 25 метара, али далеко преко пречке је отишла лопта.
8'
Жељко Гаврић је пробао са дистанце, али се оклизнуо приликом ударца и лопта је лагано дошла до руку голмана гостију.
4'
Родић је дошао до казненог простора, пробао да центрира, али је блокиран. Корнер за Звезду. Није успешно изведен.
Меч је почео!!!

Фудбалери Црвене звезде од 18.45 дочекују Златибор на стадиону "Рајко Митић" у 36. колу Суперлиге Србије.

АКРОБАЦИЈА НА ГОЛУ: Син Дејана Станковића одбранио пенал за Интер! Као јагуар (ВИДЕО)

ЕКС-ПРЕС-НО! После 19 секунди игре: Ремек-дело Урошевића и Шћекићева брутална егзекуција! (ВИДЕО)

АНДРИЈА ПОТПИСАО ПРЕСУДУ: Видите Живковићев гол у 91. минуту дербија Грчке - ЏЕЛАТ великог ривала (ВИДЕО)

Црвена звезда је обезбедила титулу, тренутно је на 99 бодова, док је Златибор и математички испао у другу лигу.

- Свака утакмица је тест за све нас, да ли смо достојни дреса или нисмо - рекао је шеф стручног штаба Звезде Дејан Станковић у најави меча.

- Надам се ефикасној и отвореној утакмици, имамо циљ да се добро припремимо и будемо спремни до 25. маја, да свако стигне и да одмори, али и да одигра онолико минута колико је потребно да буде у перфектној форми за финале купа - казао је Станковић на конференцији за новинаре.

Два тренера су се одлучили за следеће саставе:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић (Г) - Срнић, Дегенек, Милуновић, Родић - Саного, Николић, Петровић - Бен, Гаврић - Фалћинели

КЛУПА: Борјан (Г), Гајић, Иванић, Панков, Канга, Павков, Гобељић, Вукановић, Крстовић

ЗЛАТИБОР: Чубраковић (Г) - Јездимировић, Севић, Дашић, Стаменковић, Богићевић, Судар, Вукић, Момчиловић, Јањић, Ламбулић