ЦРВЕНО-БЕЛИ ДЕО МАДРИДА СЛАВИ: Атлетико је нови ШАМПИОН Шпаније (ВИДЕО)

22.05.2021. 20:04
FK Atletiko Madrid
ФК Атлетико Мадрид / Извор: Реутерс

Барселонина "грешка" донела титулу Јорганџијама.

Фудбалери мадридског Атлетика су нови шампиони Ла лиге! Изабраници Дијега Симеонеа су у последњем колу шпанског првенства после преокрета славили на гостовању Ваљадолиду (2:1), што им је било довољно да трку заврше испред градског ривала Реала, који је изборио пирову победу над Виљареалом (2:1) на свом терену.

КО ЋЕ СУДИТИ ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ: У игри су ТРОЈИЦА арбитара! Двојицу вечити не би ВОЛЕЛИ да виде!

БАЛ НА ВОДИ: Почела је ЗВЕЗДИНА фешта (УЖИВО)

ПОЧЕЛО ЈЕ: Делије ОКУПИРАЛЕ Београд! Ево одакле су се УПУТИЛИ на прославу ШАМПИОНСКЕ титуле (ВИДЕО)

Спектакуларан окршај на "Хозе Зориљи" одлучен је после преокрета, пошто је домаћин већ у 12. минуту дошао до вођства преко Оскара Планоа.

Стрепели су тада навијачи Атлетика, јер је Реал после гола заостатка против "Жуте подморнице" стигао до изједначења и близу одбране трона, међутим, на крају су имали разлога за славље.

Изједначење Симеоневом тиму донео је Анхел Кореа после 15 минута игре у другом полувремену. И тада је већ славље могло да почне, будући да је Реалу била неопходна победа, до које је на крају и дошао. Али, узалуд.

Колико су челници Барселоне погрешили када су одлучили да за "ситне паре" пусте Луиса Суареза у Атлетико, видело се по резултатима Каталонаца, који су у комбинованом саставу без Месија, једва сломили фењераша Еибар (1:0) поготком Гризмана у финишу утакмице.

Да се вратимо на Уругвајца, хладна освета Гризмана према бившем клубу, уследила је у 67. минуту када је искористио грешку играча Ваљадолида, истрчао сам на домаћег голмана и рутински, у стилу правих голгетера, донео потпуни преокрет и победу гостима. Вредну 11. титуле у клупској историји.

У наредној сезони, Атлетико, Реал, Барселона и Севиља играће у Лиги шампиона, Реал Сосиједад и Бетис иду у Лигу Европе, док се Виљареал пласирао у Лигу Конфедерација.

Из Ла лиге су испали Уеска, Ваљадолид и Еибар, два кола пре краја Сегунде, Мајорка и Еспањол су обезбедили повратак у најквалитетније шпанско такмичење.