ЧУДЕСАН ПРЕОКРЕТ У ОСЛУ: Шкотска за 120 секунди стигла до победе против Норвешке

17.06.2023. 20:56
Fudbalska reprezentacija Škotske
Фудбалска репрезентација Шкотске / Извор: Реутерс

Викинзи у све тежој ситуацији у квалификацијама за ЕУРО.

Репрезентација Шкотске игра одлично у квалификацијама за Европско првенство, али је њена победа у Ослу против Норвешке ипак изненађење. Шкоти су славили са 2:1 (0:0) и то после преокрета и сада су први у групи А са максималним учинком после три кола, док је Норвешка остала на једном освојеном боду и већ сада са слабим шансама да се пласира на Европско првенство.

РЕМИ ПО МЕРИ СРБИЈЕ: Црна Гора и Мађарска одиграле без голова у Подгорици

РАДНО НА БАНОВОМ БРДУ: Чукарички продужио уговоре са торјицом играча

ДАЛИЋ: Освојили смо сребро и бронзу, идемо по злато које нам недостаје

Све најинтересантније у Ослу се догодило практично у последњих пола сата утакмице. Прво је Халанд у 61. минуту довео из пенала Норвешку у вођство и деловало је да ће домаћин освојити важна три бода, али се све променило у самој завршници.

Прво је у 87. минуту Линдон Дајкс успео да искористи смушену одбрану Норвешке и постигне гол за изједначење, да би само два минута касније уследио потпуни шок у Ослу пошто је Кени Меклин постигао други гол за Шкотску после асистенције Дајкса.