ЧУДО НЕВИЂЕНО: Ел Класико ово не памти 17 година!

18.12.2019. 21:54
Leo Mesi
Лео Меси / Извор: Профимедиа

Заостали меч десетог кола Примере.

Фудбалери Барселоне и Реал Мадрида ремизирали су без голова у заосталом дерби мечу десетог кола Примере. Утакмица је била јако тврда за стандарде "Ел Класика", а два шпанска великана нису одиграли 0:0 у првенству још од 23. новембра 2002. године!

Најбоље шансе виђене су у првом полувремену када су се истакли Серхио Рамос и Џерар Пике када су сјајним интрвенцијама спашавали своју мрежу.

Одлучујући моменат у другом делу виђен је у 72. минуту када је поништен гол Герета Бејла због офсајд положаја у коме се нашао леви бек Менди који му је центрирао са левог бока.

КРАЈ УСПЕШНЕ ЕРЕ: Владан Милојевић НАПУСТИО Звезду!

ПАКАО ЧЕКА ЦРНО-БЕЛЕ: Ово су сви ривали Партизана у ТОП 16 фази Еврокупа!

ЦЕЛА СРБИЈА ЈЕ ОВО ЧЕКАЛА: Јокић ОДЛУЧИО! Ево да ли ће играти за Орлове у квалификацијама за ОИ!

Српски нападач Лука Јовић цео меч је преседо на клупи, а од првог минута у шпицу напада Зинедин Зидан је одлучио да игра Карим Бензема.

Меч је протекао у благој теренској иницијативи "Блаугране". Каталонци су имали нешто већи посед лопте, али су Мадриђани имали дупло више удараца и ван и у оквир гола.

На крају су голмани, Тер Штеген и Куртоа, остали несавладани, а оба тима су освојила по бод и остали на деоби чела Примере са по 36 освојених поена након 17 одиграних кола. Оба клуба такмичење у шпанском шампионату настављају за викенд мечевима 18. кола. Барса у суботу дочекује Алавес, док је Реал домаћин Атлетику из Билбаоа у недељу увече.