УСПОН ФОРМЕ ПРЕД ПАУЗУ: Звезда доминирала на Бановом брду, али примила гол у завршници (ВИДЕО)

29.08.2021. 18:21 21:01
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Рутински тријумф уз велику грешку Дегенека.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Чукарички на Бановом брду у 7. колу Суперлиге Србије резултатом 2:1 (1:0).

КАД МЕРИДИАН ЧАСТИ – СВИ ДОБИЈАЈУ! Одиграј 10 недобитних тикета и БОНУС је твој!

НИЈЕ ДАО ГОЛ, НИ АСИСТИРАО: Али о Тадићевим потезима БРУЈИ цела Холандија! Ајакс ДЕМОЛИРАО Витесе (ВИДЕО)

ТЕШКА СИТУАЦИЈА ЗА БУГАРЕ: Лудогорец ОСЛАБЉЕН пред мечеве са Звездом!

Београдски дерби одигран је по прилично лошем терену који је спречио да гледамо меч какав смо очекивали. Ипак, обе екипе су дале све од себе, било је веома борбено, популарни Брђани су показали зубе, али акутелни шампион је показао да се налази у одличном ритму.

Могли су црвено-бели да стигну до вођства већ у 14. минуту, међутим, волеј Дегенека са ивице шеснаестерца одлично је зауставио голман Мићовић. Наставио је клуб из Љутице Богдана да напада, нову велику прилику пропустио је у 20. минуту. Павков је лепо спустио грудима лопту Иванићу, некадашњи фудбалер Војводине и Бате Борисова лобује младог чувара мреже, али Шапић интервенише са гол линије. Коначно је одбрана Чукаричког капитулирала у 40. минут. Канга је центрирао са десне стране, а поменути Павков небеским скоком тресе мрежу за 1:0 и доноси предност свом тиму пред друго полувреме.

Помало успавано кренули су играчи оба тима у наставку сусрета. Није било превеликих узбуђења све до 57. минута када је Катаи дуплирао предност гостију. Магиков соло продор и први покушај је одбранио Мићовић, али је звездина "десетка из поправног дуплирао предност црвено-белих.

Пулени Дејана Станковића држали су ствари под контролом све до 89. минута. Дегенек је направио велику грешку коју је рутински казнио Јовановић за коначних 2:1.

Црвена звезда је евидентно у успону форме пред репрезентативну паузу и на одмор иде са 16 бодова из шест мечева. Чукарички је сакупио 10.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Чукарички - Црвена звезда 1:2.

89. минут
ГООООЛ! Велику грешку Дегенака казнио је Јовановић - 1:2.
87. минут
Црвена звезда искусно приводу утакмицу крају. Шампион Србије је умртвио темпо и чека последњи судијски звиждук.

86. минут
Николић и Диони мењају Кангу и Павкова.
81. минут
Срнић и Станић мењају Родића и Катаија.
73. минут
Иванић уступа своје место на терену Крстичићу.

67. минут
Трострука промена код домаћих. Дрезгић, Роган и Ергелаш мењају Лукића, Танасијевића и Радојичића.

61. минут
Иванић је био непрецизан из ситуације "1 на 1", а онда је пробао и Канга. Габонац је био веома непрецизан.

57. минут
ГОООООЛ! Катаијев соло продор и први покушај је одбранио Мићовић, али Магико је из поправног дуплирао предност црвено-белих. Чукарички - Црвена звезда 0:2.

54. минут
Јовановић је са 15-так метара шутирао право у Борјана.

53. минут
Прилично спор почетак наставка обе екипе.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

Промена у редовима Чукаричког.
Савић мења Чоловића.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Чукарички - Црвена звезда 0:1.

40. минут
ГОООООЛ! Павков је стрелац! Канга је центрирао са десне стране, а високи нападач одлично скаче и трене мрежу Чуке.
37. минут
Добар ударац Катаија са дистанце - Мићовић рутински зауставља покушај "десетке" Црвене звезде.

30. минут
Бен је био у изгледној ситуацији, али Шапић поново на висини задатка. Одлично уклизавање штопера Брђана.
20. минут
Павков је грудима спустио Иванићу који лобује Мићовића. На несрећу црвено-белих, са гол линије избацује Шапић.

16. минут
Био је близу поготка Катаи. Мађико је запретио са десне стране казненог простора - лопта одлази поред десне стативе.

14. минут
Одлична прилика за Звезду! Дегенек је пробао из волеја са ивице шеснаестерца. Међутим, одлично је интервенисао Мићовић. Прелеп шут, још лепша парада.

12. минут
Прва конкретнија акција на сусрету. Чоловић је са 10-так метара пуцао право у голмана гостију.

9. минут
За сада, без великих узбуђења на мечу. Углавном се игра на средини терена који није баш у најбољем стању.

3. минут
Центрирао је Чоловић са леве стране - право у Борјана.
УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!

Легендарни фудбалер Партизана, а сада тренер Чукаричког Саша Илић, одлучио се да на терен изведе следећи састав:

Мићовић - Радојичић, Шапић, Танасијевић, Рогановић - Доцић, Кајевић - Чоловић, Лукић, Ндиаје - Јовановић.

С друге стране, Дејан Станковић је након тријумфа над Клужом у Румунији одлучио да у скоро најјачем саставу изађе на мегдан градском ривалу. Једини новајлија у тиму је Ераковић, који ће на позицији десног бека заменити Гобељића.