ДА ЛИ ЋЕ СЕ ПОНОВИТИ: Звезда на данашњи дан ПРЕГАЗИЛА Партизан! (ВИДЕО)

Србија Данас/ФК Црвена Звезда
katiljo
катиљо / Извор: МН Press

Убедљиво.

У првом и једином вечитом дербију одиграном без публике, на данашњи дан, 1. марта пре 12 година, Црвена звезда је савладала Партизан резултатом 4:1. Посебно се истакао двоструки стрелац Сегундо Кастиљо, а погађали су још Дејан Миловановић и актуелни помоћни тренер у стручном штабу Дејана Станковића Ненад Милијаш. Једини гол за црно беле и водећи на тој утакмици постигао је Ђорђе Лазић.

ДАНАС ЈЕ 162. ДЕРБИ: Невероватан фудбал је ВИЂЕН у 62. Два преокрета и пет голова по ПЉУСКУ (ВИДЕО)

СТАНКОВИЋ И МИЛОШЕВИЋ ПРЕСЕКЛИ! Ови играчи започињу 162. Вечити дерби (МОГУЋИ САСТАВИ)

БИРАТЕ ИДЕАЛНИ ТИМ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ СВИХ ВРЕМЕНА: Гласајте за најбољег КРИЛНОГ ИГРАЧА (АНКЕТА)

Вечерас се очекује велики окршај Звезде и Партизана. Звезда у доста комотној ситуацији због велике предности над Партизаном чека вечерашњи (18.00) окршај, али њени навијачи су изузетно жељни победе у дербију. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Црвена звезда - Партизан.

Црвено бели су имали шест бодова заостака и морали су да јуре победу, а гости су већ у трећем минуту стигли до предности и повели голом Лазића. За изједначење, побринуо се тадашњи капитен Црвене звезде Дејан Миловановић. У свом стилу, из слободног ударца, лопту је послао под пречку и изједначио резултат у 19. минуту. На сцену затим ступа Сегундо Кастиљо.

Короман је извео корнер у 37. минуту, лопта је стигла до Еквадорца који прецизно шутира под пречку Партизановог гола. Кастиљо је и у 56. минуту погодио мрежу вечитог ривала и тако израстао у хероја 132. дербија. Везиста је после карамбола у шеснаестерцу гостију послао лопту, ударцем са ивице казненог простора, у мрежу гола који је чувао Дарко Божовић

Тачка на меч стављена је у 68. минуту меча када је дефанзивац Партизана Ненад Ђорђевић непрописно зауставио Јестровића, а судија Јованетић оправдано досудио једанаестерац. Одговорност је преузео Ненад Милијаш, шутирао снажно и прецизно и поставио коначан  резултат 4:1. Четири минута касније је искључен Рнић, а црвено бели су мирно привели утакмицу крају и остварили једну од убедљивијих победа у историји вечитих дербија.