ДА СЕ НАЈЕЖИШ: Одигран несуђени дуел Шапекоенсеа и Атлетика, на трибинама аплаузи, песма и сузе! (ВИДЕО)

Танјуг
Dtealj sa meča Šapekoense - Atletiko Nasional
Дтеаљ са меча Шапекоенсе - Атлетико Насионал / Извор: Реутерс

Меч захвалности добио бразилски клуб чији фудбалери су страдали у авионској несрећи.

Фудбалери Шапекоенсеа победили су Атлетико Насионал 2:1 у првој утакмици Суперкупа Јужне Америке, која је протекла у обележавању авионске несреће бразилског клуба баш на путу ка Медељину против истог ривала. Дуел најављен као "Меч захвалности" заустављен је у 71. минуту, идентичном броју погинулих у паду авиона, а потом су навијачи на целом стадиону аплаудирали 60 секунди.

СТИГЛА ПОНУДА ИЗ БИВШЕГ КЛУБА: Олимпија зове Николића (ФОТО)

МАРКЕЦ МЕЊА КЛУБ, АЛИ ОСТАЈЕ У ЕНГЛЕСКОЈ: Од астрономске цифре ће вам се завртети у глави (ФОТО)

Утакмица је протекла у пријатељској атмосфери, чак су домаће присталице поздравиле изједначујући гол гостујућег фудбалера Макнелија Тореса у 59, док за Шапекоенсе погађали Реиналдо у 24. из пенала и Луиз Отавио у 74. минуту. Реванш је на програму 10. маја у Медељину.