ДАНАС ЈЕ 162. ДЕРБИ: Невероватан фудбал је ВИЂЕН у 62. Два преокрета и пет голова по ПЉУСКУ (ВИДЕО)

01.03.2020. 10:55
Zoran Filipović
Зоран Филиповић / Извор: МН Press

Санијева "преварица" обележила меч.

Црвена звезда и Партизан ће данас одиграти 162. фудбалски вечити дерби. Пре више од четири деценије 7. маја 1978. одигран је 62. меч између црно и црвено-белих на стадиону "ЈНА". Меч је био више него спектакуларан и лепо је присетити га се.

СТАНКОВИЋ И МИЛОШЕВИЋ ПРЕСЕКЛИ! Ови играчи започињу 162. Вечити дерби (МОГУЋИ САСТАВИ)

ЗВЕЗДА ГА НИЈЕ ЖЕЛЕЛА ОВОГ ПРОЛЕЋА: Он УЗВРАТИО голом на првој утакмици (ВИДЕО)

БИРАТЕ ИДЕАЛНИ ТИМ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ СВИХ ВРЕМЕНА: Гласајте за најбољег КРИЛНОГ ИГРАЧА (АНКЕТА)

Под вођством тренера Анте Младинића те 1978. партизан је освојио титулу, а једна од пресудних утакмица је била у 30. колу када је Звезда гостовала Партизану.

Вечерас се очекује велики окршај Звезде и Партизана. Звезда у доста комотној ситуацији због велике предности над Партизаном чека вечерашњи (18.00) окршај, али њени навијачи су изузетно жељни победе у дербију. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Црвена звезда - Партизан.

Црно-бели су били први на табели са 47 бодова, партили су их црвено-бели са 45, а до краја је после тог меча остало само да се одигра четири утакмице.

Пљусак који је тог 7. маја 1978. задесио Београд разлог је што се уместо планираних 55.000 гледалаца на Стадиону ЈНА окупило "само" 35.000 навијача.

Почело је повољно по Партизан. Половином првог полувремена Момчило Вукотић скаче на један центаршут Илије Завишића, захвата лопту главом, шаље је ка земљи од које се она одбија и вара голмана гостију Стојановића.

Са тих 1:0 се отишло на одмор.

Google Maps
Google Maps / Извор: Профимедиа

Ипак, само седам минута игре у другом полувремену је било потребно играчима тада актуелног шампиона, Црвене звезде, да преокрену резултат у своју корист. Прво Јеликић у 46. минуту а онда и Филиповић у 52. постигли су голове и у том моменту Звезда се изједначила са бодовима с Партизаном (тада се за победу добијало два бода).

Радост "црвено-белих" потрајала је тек нешто више од девет минута. Партизан је нападао ка северу, после једног центаршута са леве стране, искусни Слободан Сантрач се послужио лукавством – испред себе је имао играча Звезде Јуришића који је био ближи лопти али је Сани узвикнуо "Моја!", а Иван Јуришић је пропустио, очигледно мислећи да је то глас његовог голмана. Искусни Сантрач такав поклон није пропустио и резултат је био изједначен.

Утакмица се ломила у тим минутима, јасно је било да ће победник бити онај тим који постигне још један гол. То успева црно-белима. У 76.минуту Бошко Ђорђевић шутира из даљине, с леве стране терена, лопту на путу ка голу захвата Момчило Вукотић, скреће јој путању и она завршава у мрежи: Било је то коначних 3:2 за Партизан, а титула је месец дана касније и прешла на другу старну Топчидерског брда.

Било би лепо и данас видети пет голова, али мало је вероватно...

Погледајте како изгледа Тејлор Ворд, девојка Ријада Мареза.