ДЕРБИ ИТАЛИЈЕ: Судија Маријани шокирао Интер, безопасни Јуве се извукао на Ђузепе Меаци (ВИДЕО)

24.10.2021. 22:49
Paulo Dibala
Пауло Дибала / Извор: Профимедиа

Стара дама са пенала стигла до бода.

Највећа утакмица италијанског фудбала између Интера и Јувентуса завршена је без победника - 1:1 (1:0). Меч 9. кола на стадиону Ђузепе Меаца обележио је судија Маурицио Маријани. Наиме, арбитар из Рима је након сугестије из ВАР собе у 87. минуту показао на белу тачку, са које је Пауло Дибала био прецизан.

ГРЧКА ЈЕ ЦЕЛА ЦРВЕНО-БЕЛА: Олимпијакос у великом дербију савладао ПАОК

СТАНКОВИЋ: Навијачи су играч утакмице

БРУКА НА ОЛД ТРАФОРДУ: Ливерпул ПЕТАРДОМ разбио Јунајтед

Интер је повео у 17. минуту голом босанскохерцеговачког нападача Едина Џеке. Поготку је претходио сјајан шут Ханака Чаханоглуа са 25 минута, а након што је Турчин погодио стативу лопта се, на несрећу гостију, одбила на ногу искусног нападача коме није било тешко да је пошаље у празну мрежу.

Нероазури су одржавали предност у не толико интересантном дуелу на "Ђузепе Меаца" стадиону све до финиша када је судија Маријани у 87. минуту после ВАР провере показао на белу талку.

Одговорност је преузео Паоло Дибала који је у 120 секунди касније реализовао најстрожу казну и поставио коначних 1:1.

Након новог освојеног бода Интер је на трећој позицији са 18 бодова, док је Јувентус шести са два бода мање.