ДИНАМО ПОСЛЕ УБИСТВА У АТИНИ ТОНЕ СВЕ НИЖЕ: Чеси "РАЗМОНТИРАЛИ ПУРГЕРЕ" у Прагу

31.08.2023. 21:25
FK Slavija Prag
ФК Славија Праг / Извор: Профимедиа

Невероватан меч.

Сви су очекивали да ће Динамо из Загреба стићи до Лиге шампиона, а они ће играти у Лиги конференција.

БАХАР ИМА ЈАСНУ ПОРУКУ ПОСЛЕ ЖРЕБА: Црвена звезда је европски и светски шампион...

У ЛИГУ ШАМПИОНА ЦРВЕНО-БЕЛИ ИДУ БЕЗ ЊЕГА: Звезда ОСТАЈЕ без важног играча

ТЕРЗИЋ ДОНЕКЛЕ ЗАДОВОЉАН ЖРЕБОМ: Звезда мора да буде спремна да победи све, па и Сити

После убистава навијача АЕК-а кренуло им је све низбрдо. Прво су у зауставном времену у Атини примили два гола и пропустили прилику да дођу на корак од елитног такмичење, а сада су после 3:1 у Загребу испали и из Лиге Европе.

Спарта је славила 4:1 и тако је укупним резултатом 5:4 обезбедила учешће у групној фази Лиге Европе, а то значи да ће Динамо морати да игра Конференцијску лигу, треће по квалитету УЕФА такмичење.

Нема сумње да је то неуспех најскупљег тима на Балкану који је одиграо катастрофално у реваншу у Прагу и због тога ће се наћи на жребу за такмичење у коме никада до сада нису учествовали.

Динамо је иначе већ у првих 25 минута изгубио предност из првог меча головима Хараслина и Серенсена из Спарте, да би Панак у 67. минуту повећао на великих 3:0 за домаћина.

Мењао је нови тренер Јакировић и коначно дочекао гол преко Батурине у 71, али Олатунџи је три минута пре краја сусрета одвео Спарту у Лигу Европе, док за Пургере остаје утешна Лига конференција.