22.02.2024. 20:40
Takuro Kaneko
Такуро Канеко / Извор: Реутерс

Мечеви шеснаестине финала најслабијег европског такмичења.

Одиграна су три реванш меча шеснаестине финала Лиге конференција. Даље су прошли Сервет и Динамо Загреб, као и Ајакс који је после продужетка тек оверио пласман међу 16 најбољих.

ЛУИСОВА МАЈКА ПОТВРДИЛА: Фудбалер Арсенала из Лондона прихватио да игра за СрбијуFK Arsenal

Ево како је Нејмар помогао Данију Алвешу да добије мању казну за силовањеNejmar i Dani AlveÅ¡

Ево како је Нејмар помогао Данију Алвешу да добије мању казну за силовање

Пескара се опростила од ЗеманаZdenek Zeman

Пескара се опростила од Земана

Фудбалери Динама из Загреба су направили изненађење јер су сачували предност из првог меча када су славили у Бетису са 1:0.

На свом терену су успели да ремизирају иако је тим из Севиље већ на Седрика Бакамбуа у 38. минуту анулирао предност.

Славље Хрватима је донео Такуро Канеко у 59. минуту и тако су оверили пласман у осмину финала.

Сервет је у гостима славио против Лудогореца са 1:0. То је био једини гол у оба меча, а стрелац је био Тимоте Когнат у 6. минуту.

Даље је прошао и Ајакс. Они су против Бодо Глимта славилу гостима са 2:1, али тек после продужетка. У регуларном току је било 1:1. Први меч у Амстердаму је завршен без победника (2:2).

Ајакс је повео преко Стивен Берхујса у 34. минуту, а Норвежани су поравнали преко Патрика Берга у 83. и ушло се у продужетке. Тамо је гол одлуке постигао Кенет Тејлор у 114. минуту.

Иначе у 48. је искључен Хрват Јосип Шуатало иу Ајакса, али у 66. је напоље због два жута картона морао и Данац Алберт Гронбек. Тако да су домаћи до поравнања дошли када је било 10:10 на терену, али нису успели да издрже ни до пенала.

Берг је имао прилику да дургим голом на мечу поравна скор, али је у 119. минуту погодио "само" пречку и тада је било јасно да Холанђани иду даље.