ДОГОДИЛО СЕ И ТО: Лајпциг ИЗГУБИО после три месеца! Костић ДОКРАЈЧИО лидера! И Суботић ПОГОДИО!

25.01.2020. 17:57
Filip Kostić
Филип Костић / Извор: Профимедиа

Баварска машина самлела Шалке.

У 19. колу Бундеслиге највеће изненађење направио је Ајнтрахт савладавши Лајпциг резултатом 2:0! Био је то први пораз лидера шампионата после три месеца, обзиром да је последњи пут терен напустио погнуте главе још 26. октобра на гостовању Фрајбургу (2:1).

ЧУКАРИЧКИ ОДИГРАО ПРВИ ПРИПРЕМНИ МЕЧ: Брђани до победе после преокрета

СТИГАО ОДГОВОР ИЗ ХУМСКЕ: Партизан се ОГЛАСИО поводом Звездине најаве да ће АНГАЖОВАТИ Рајковића!

У СМИРАЈ КАРИЈЕРЕ: Бивши играч Партизана ПОТПИСАО уговор који ће му обезбедити МИРНУ будућност (ВИДЕО)

Један од јунака победе тима из Франкфурта био је Филип Костић, српски репрезентативац постигао је у четвртом минуту надокнаде времена други гол за домаћина и потврдио тријумф Ајнтрахта који је први пут од старта сезоне успео да веже два тријумфа и пробије се на девето место Бундеслиге.

Иначе, предност домаћину донео је Алмами туре почетком другог полувремена (48.), док је Мијат Гаћиновић одиграо свих 90 минута. Бивши нападач Звезде Дејан Јовељић одгледао је меч са клупе. Гол Филипа Костића можете да видите на ОВОМ линку.

У осталим мечевима, Борусија из Менхенгладбаха је тек у другом полувремену сломила отпор Мајнца, док је Падерборн изненадио на гостовању Фрајбургу и славио 2:0.

Истим резултатом Унион Берлин је савладао Аугзбург, а водећи гол за домаћина постигао је бивши репрезентативац Србије Невен Суботић. Херта је из Волфзбурга однела важне бодове у борби за опстанак.

У последњем мечу 19. кола Бајерн је на "Алијанц арени" декласирао Шалке са 5:0. Мрежу тима из Гелзеркирхена начео је најбољи стрелац Роберт Левандовски већ у шестом минуту, а до краја је погодио и Томас Милер у другом минуту судијске надокнаде првог полувремена, на асистенцију Леона Горецке.

Горецка је стигао и да постигне гол почетком другог полувремена (50.), да би осам минута касније Тјаго Алкантара донео недостижних 4:0. Коначан резултат у финишу меча поставио је Серж Гнабри.