ДРАМА У ЂЕНОВИ: Станковићева Сампдорија после 11 серија пенала у осмини финала Купа Италије

20.10.2022. 21:19
Dejan Stanković
Дејан Станковић / Извор: Профимедиа

Савладан Асколи.

Фудбалери Сампдорије које са клупе предводи Дејан Станковић пласирали су се у осмину финала Купа Италије пошто су после велике драме и 11. пенал серија савладали Асколи на стадиону ''Луиђи Ферара'' у Ђенови са 3:2. После 90 минута резултат је био 1:1, а после два продужетка 2:2, да би Сампдорија била успешнија после једанаестераца.

ПРЕСЕДАН: Иранци траже да им репрезентацију избаце са СП у Катару

МИЛОЈЕВИЋ О ПОБЕДИ: Стидљиви па супериорни

ФУДБАЛ ОВО НЕ ПАМТИ: Лидер на табели има ВИШЕ пораза од последњепласиране екипе (ФОТО)

Ђеновљани су повели у 10. минуту голом Вере, али је Асколи изједначио у 33. минуту преко Колокија. Није било промена резултата до краја регуларних 90 минута, нити у првом продужетку, а права узбуђења су улесила у других 15 минута. Асколи је стигао до преокрета голом Донатија у 110. минуту, да би два минута пре краја Капуто донео Сампдорији изјендачење.

Вилар и Капуто промашили су пенале за Сампдорију у другој и четвртој серији, док је за Асколи промашио Фаласко у трећој и Калигара у петој када је могао да донесе Асколију пласман у осмину финала. Од тог тренутка Сампдорија није промашила више ниједан пенал, док је у последњој 11. серији непрецизан био Гуарна и Ђеновљани су се пласирали у осмину финала у којој ће им противник бити Фиорентина.

Погледајте како изгледа Беатрис Мореира, девојка Гиљермеа Соареша фудбалера Браге