ДРАМА У ДОХИ: Мајсторија Тошића и ПЕНАЛИ, Партизан СРУШИО Локомотиву!

01.02.2020. 14:01
Partizan - Lokomotiva
Партизан - Локомотива / Извор: Фото: фкпартизан

Било је баш узбудљиво.

Фудбалери Партизана савладали су московском Локомотиву на "Премијер купу" у Дохи бољим извођењем пенала (4:2), док је у регуларном току сусрета било 1:1 (1:1). Ово је била одлична провера за освајача српског Купа који је био бољи ривал у првом делу сусрета против реномираног противника, а све је зачинио Зоран Тошић лепим изједначујућим поготком у 34. минуту.

Током удараца са 11 метара истакао се резервни голман црно-белих Немања Стевановић који је одбранио два пенала (Дугавељеву и Рибусу), па је чета тренера Милошевића дошла до два бода по пропозицијама турнира.

БРУТАЛНО ПОЈАЧАЊЕ: Ларкин игра за Турску у борби за Олимпијске игре! (ФОТО)

ПЛАКАО ЈЕ ЦЕО ЕЛ ЕЈ: Ово је била НАЈЕМОТИВНИЈА утакмица у историји НБА, орило се Коби, Коби....

СТИЦАЈЕМ НЕВЕРОВАТНИХ ОКОЛНОСТИ: Милетићу ПРОПАО трансфер у Немачку

Фудбалери Партизана одиграли су боље у првом полувремену. Сјајну шансу имао је нападач Умар Садик већ у 7. минуту када је успео дриблиног да обиђе и голмана Московљана, али је шутирао високо преко гола. Имали су црно-бели још неколико опасних напада преко Суме и Асана, али је "локо" повео после пола часа игре када се Едер сјајно снашао у петерцу нашег тима и савладао Стојковића на асистенцију Жемелетдинова.

Одговорио је Зоран Тошић већ у 34. минуту када је погодио са своје позиције. Примио је лопту на десном боку, повукао је улево и направи себи простор за прецизан шут у доњи десни угао противничког гола за 1:1.

Добру прилику имао је Партизан и у 40. минуту када је Коченков одбранио шут главом Страхиње Павловића кога је перфектно упослио Natho тачним центаршутем.

Друго полувреме се играло у мирнијем ритму, са доста измена на обе стране, а Московљанима је поништен погодак у 74. минуту када је био прецизан Рибус, због офсајда.

С обзиром да је остало нерешено приступило се извођењу једанаестераца, а за клуб из Хумске прецизни су били Марковић, Здјелар, Матић и Филип Ствановић, док су за Русе прецизни били Жао Марио и Едер.

Црно-бели наредни деул на "Премијер купу" играју са екипом Ростова 4. фебруара, а четири дана касније снаге ће одмерити са Спартаком из Москве.

ПАРТИЗАН - ЛОКОМОТИВА 1:1 (1:1), пеналима 4:2

СТАДИОН: "Аспире Academy"

СТРЕЛЦИ: Тошић у 34. за Партизан и Едер у 30. за Локомотиву

ПАРТИЗАН: Стојковић, Остојић, С.Павловић, Милетић, Урошевић, Натко, Здјелар, Тошић, Сума, Асано, Садик. Клупа: Н.Стевановић, Поповић, Вујачић, Брежанчић, Шћекић, Смиљанић, Л.Павловић, Ф.Стевановић, Ивановић, Марковић, Лакчевић, Матић, Цуцин

ЛОКОМОТИВА: Кончеков, Ћорлука, Ховедес, Магкиев, Игњатев, Баринов, Хриховјак, Миранчук Антон, Жамалетдинов, Миранчук Алексеј, Едер. Клупа: Медведев, Живогладов, Идову, Кверквелија, Рибуш, Муриљо, Коломецев, Жоао, Тугарев, Куликов, Рибчински, Мухин.

Погледајте како изгледа руска манекенка Викторија Одинтцова, девојка која је "дала корпу" Кристијану Ронладу

АО: Какав меч, СТРАШАН меч, Аустралија има нову ВЛАДАРКУ (ФОТО)

ДАР СА НЕБА: Партизан близу великог ПОЈАЧАЊА

ДОК СЕ НОЛЕ СПРЕМА ЗА ФИНАЛЕ МЕЛБУРНА: Јелена и Стефан морају да РЕШЕ важне школске ПРОБЛЕМЕ