ДРУГО ПОЈАЧАЊЕ ЗВЕЗДЕ! Потписао репрезентативац - црвено бели платили ТРИ МИЛИОНА ЕВРА
Активирана откупна клаузула.
ФК Црвена звезда наставља са интензивним активностима у летњем прелазном року, са јасним циљем да екипа буде комплетирана пре почетка квалификација за Лигу шампиона. Нови члан шампиона Србије од данас је Лоизос Лоизу, репрезентативац Кипра који је претходну сезону провео у Хапоелу из Тел Авива.
Београдски клуб је активирао откупну клаузулу у износу од три милиона евра, након чега је Лоизу успешно прошао лекарске прегледе и потписао четворогодишњи уговор са црвено-белима. Иако се његово име последњих дана доводило у везу са Звездом, трансфер је реализован веома брзо, пошто је клуб одлучио да преговоре скрати активирањем уговорене клаузуле, пренео је "Mozzart спорт".
Лоизу је тако постао друго појачање Црвене звезде овог лета, након доласка Мохамеда Чама Сарачевића. У Љутице Богдана се очекује и скорашњи долазак Кристијана Балова, чији је трансфер већ потврдила Славија из Софије.
Кипарски офанзивац је по завршетку сезоне био са националним тимом, али је напустио репрезентативно окупљање како би завршио преговоре са српским шампионом. Током претходне сезоне уписао је укупно девет голова и асистенција на 40 одиграних утакмица, потврдивши квалитет због којег је привукао пажњу Црвене звезде.
Лоизу је поникао у Омонији из Никозије, а према договору између клубова, кипарском великану припашће 15 одсто од вредности трансфера.
У Црвеној звезди верују да ће брзоноги крилни нападач представљати значајно појачање у сезони у којој је примарни циљ пласман у групну фазу Лиге шампиона. Клуб са Маракане на тај начин наставља да формира тим за изазове који га очекују на домаћој и европској сцени.