ДУДИЋ НАКОН ОСТАВКЕ: "Они ми никад нису окренули леђа"
Босанскохерцеговачки стручњак Феђа Дудић огласио се дан након што се разишао са Марибором.
Бивши тренер Радничког из Крагујевца поднео је оставку после четвртог пораза у последњих пет утакмица, од Радомља 1:2, после којег је клуб изгубио готово све шансе да се до краја бори за треће место.
Марибор је у последњих шест кола победио само једном, отуда је Дудић преузео одговорност.
- Желео бих да се захвалим свима у клубу на одличној сарадњи, председнику Аџуну Илиџалију, који ми је пружио прилику да водим тако велики клуб, Џему Башгулу, са којим сам био у највишем контакту, свим запосленима, играчима и посебно навијачима, од којих сам у сваком тренутку осећао подршку. Чак и у временима када резултати нису ишли како смо желели. Навијачи ми никада нису окренули леђа, чак ни у најтежим тренуцима, на последњој утакмици против Радомља, али сам осетио да једноставно више не могу да помогнем на прави начин и да нешто мора да се промени. Верујем да је била потребна нека врста "ресетовања" како би се клуб поставио на нови пут - рекао је Дудић и додаје:
- Марибор сезону завршава без трофеја. У Купу екипа је елиминисана од друголигаша Бриња из Гросупља. Одлука да се две стране разђу је и покушај да се екипа тргне пред највећи дерби Словеније предстојећег викенда против Олимпије. "Жао ми је што нисмо успели у нашим напорима да вратимо Марибор тамо где му је место. Дошао сам са великом дозом мотивације, желео сам да успоставим препознатљив стил игре и спроведем своју визију. Вредно смо радили да остваримо своје циљеве, али резултати нису били у складу са нашим напорима и заједничким очекивањима. Тренерска професија је таква да су само резултати судија вашег рада. Након понуде за привремену оставку, осетио сам моралну одговорност и након непријатног пораза од Радомља, поново сам осетио потребу да одговорим. Дошао сам у клуб и, из принципа, још једном покренуо питање смисла наставка заједничке приче. Надам се да ће овај мој потез пробудити играче и да ће показати више у дербију и у свим наредним утакмицама. Марибор ће и у будућности имати великог навијача у мени, желим клубу све најбоље у суботу, на крају сезоне и у постављању нових темеља".