ИТАЛИЈАНИ ОПЛЕЛИ ПО ВЛАХОВИЋУ: Србин добио НАЈГОРУ ОЦЕНУ! Огласио се и Алегри

05.04.2023. 09:22
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Профимедиа

Бесан напустио терен...

Фудбалери Јувентуса испустили су победу против Интера, у првом мечу полуфинала Купа Италије, пошто су изједначујући гол примили у 95. минуту. Утакмица је завршена резултатом 1:1 (0:0), а доста се причало о Душану Влаховићу.

ХАОС НАКОН ДЕРБИЈА ИТАЛИЈЕ: Умало ТУЧА - Хандановић желео да ПРЕБИЈЕ играча Јувеа (ВИДЕО)

ДА ЛИ ЈЕ ОВО МОГУЋЕ? Нуде 400 милиона евра годишње Месију да дође

ДУПЛО ГОЛО ЧЕЛСИЈА И ЛИВЕРПУЛА: Дерби средине табеле без победника

Српски фудбалери Филип Костић и Душан Влаховић почели су утакмицу, а популарни Дуци играо је до 74. минута, када га је заменио Аркадијуш Милик. Што се тиче левог крила репрезентације Србије, он је одиграо цео меч против екипе Симонеа Инзагија.

Током измене, могло се видети да је Влаховић револтиран због изласка, није крио љутњу ни при поздраву са Масимилијаном Алегријем, ни при доласку на клупу.

У "Газети" је добио најгору оцену, само он и Филип Костић имали су петицу. Љутњу је при измени показао и Анхел ди Марија, коментарисао је то и тренер Алегри.

- Морамо боље да покријемо шеснаестерац. Федерико Кјеза је ушао са другачијим карактеристикама, мало брже смо кретали лопту и користили крила, али не заборавимо да је Анхел имао прву шансу на утакмици. И Душан је добро прошао, само сам морао да уведем свеже играче са другачијим карактеристикама, да продрмам ствари. Сигуран сам да Ди Марија није био срећан што је изашао, играчи никада нису, али он је долазио са међународне паузе и из репрезентације и требао ми је неко ко би могао да промени темпо - рекао је Алегри.

Играло се у јаком ритму од самог старта, али много прилика није било. Матија Перин је у 18. минуту одбранио слаб ударац Димарка из слободног ударца, да би шест минута касније још једном био сигуран када је гађао Џеко. Интер је био бољи ривал и доста послао имао је Перин. У 33. минуту је одбранио одличан ударац Брозовића са 17 метара, а српски нападач Душан Влаховић прву шансу имао је у 37. минуту, када је главом слабо гађао у Хандановича. Далеко бољи тим био је Интер, а у другом полувремену се пробудио и Влаховић.

Душан је у 47. минуту поново главом гађао са седам метара, али је био замало непрецизан. Чим је изашао Влаховић и ушао Милик, ређале су се шансе за Пољака, а онда је у 83. минуту пао гол. После центаршута са леве стране, лопта долази до Квадрада, који снажним ударцем тресе мрежу. Јувентус није успео да се одбрани до краја, пошто је у 95. минуту Интер добио пенал. Реализовао га је Лукаку и Интер је дошао до 1:1, чиме сада има боље шансе у реваншу, који је на програму 26. априла у Милану. Лукаку је на крају добио и црвени картон - после гужве и свађе играча добио је други жути картон и неће играти у реваншу.

- Не знам шта се десило, пошто сам ушао у тунел после последњег звиждука. Није то ништа, само мало хаоса на крају изједначене утакмице, знали смо да ће бити тешко. Иако су излазили из тешког периода, они су и даље Интер и то су доказали вечерас - рекао је Алегри за Спорт Медиасет.