01.02.2018. 22:25
Futsal reprezentacija Srbije
Футсал репрезентација Србије / Извор: Фото: ФСС

Меч одигран у Љубљани.

Футсал репрезентација Србије одиграла је другу утакмицу на Европском првенству у Словенији. После ремија са селекцијом домаћина (2:2), екипа селектора Горана Иванчића је играла против Италије, и поново ремизирала. Коначан резултат био је 1:1, а стрелац за Србију је био Драган Томић. Орлови сада имају два бода и гол разлику 3:3, а пласман даље зависи од исхода меча Словеније и Италије у суботу. Победа било ког од ова два тима води Србију у четвртфинале, као и ремији од 0:0 и 1:1. И Словенци и Азури имају по бод, али и по један меч.

У првом полувремену у Љубљани било је изгледних прилика на обе стране, али не и голова. Близу постизања погодака, били су Стефан Ракић и Младен Коцић, али као што је речено у првих 20 минута није било голова.

У ПОСЛЕДЊИ ЧАС: Нови Србин стигао у Премијер лигу! (ФОТО)

УЕФА одложила одлуку о Звездиној жалби

У четвртом минуту наставка капитен Марко Перић је кренуо у контру, али га је близу центра за дрес повукао Онорио. Због тога, репрезентативац Италије добио је жути картон. У следећим минутима, Азури су нападали, али је голман Миодраг Аксентијевић био одличан. У 30. минуту, Орлови су повели голом Томића који је лопту у мрежу послао кроз ноге Мамарели. Ипак, само два минута касније, Де Лука се реванширао. Савладао је Аксентијевића и то кроз ноге, за 1:1.

До краја меча у "Стожице Арена" у Љубљани, промене резултата није било.

СРБИЈА - ИТАЛИЈА 1:1

СТРЕЛЦИ: Томић 30 - Де Лука 33

ДВОРАНА: "Арена Стожице"

ГЛЕДАЛАЦА: Око 3.000

СРБИЈА: Аксентијевић, Перић, Рајчевић, Коцић, Симић. Момчиловић, Вулић, Матијевић, Ракић, Томић, Милосавац, Рамић, Станковић, Радовановић.

ИТАЛИЈА: Мамарела, Лима, Романо, Хонорио, Мурило. Миарели, Ерцолеси, Де Лука, Де Оливеира, Мерлим, Фусари, Фортини, Барон, Калдерони.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.