ЕП У17: Орлићи успешно узлетели, довољан је био Гаврићев ЕФЕКТАН гол (ВИДЕО+ФОТО)

04.05.2017. 18:10
Željko Gavrić
Жељко Гаврић / Извор: МН Press

Меч је одигран у Хрватској, у Кострени.

Фудбалска репрезентација Србије одиграла је прву утакмицу на Европском првенству до 17 година. Противник Орлића које предводи селектор Перица Огњеновић одмерила је у хрватској Кострени снаге са Републиком Ирском, а резултат је био 1:0. Једини гол постигао је у 72. минуту, главом Жељко Гаврић, играч Црвене звезде. После корнера, "трзнуо" је главом, а лопта је ушла у гол, уз супротну стативу. Асистенцију је уписао Матеја Зувић из Партизана.

ПРОБЛЕМИ ЗА ОРЛИЋЕ: Прво промашај какав ОДАВНО није виђен, а онда и ОЗБИЉНА повреда

ОБЈАВЉЕНА НОВА ФИФА ЛИСТА: Зна се где је Србија, а где и њени противници (ФОТО)

Победа Орлића је потпуно заслужена. У већем делу меча имали су иницијативу, а било је и неколико изгледних прилика. Треба рећи и да је у првих 40 минута поништен гол Филипу Ступаревићу, због (оправданог) офсајда, као и да се Милутин Видосављевић повредио. У жељи да постигне гол, ударио је у стативу, па му је стопало превијено. У другом полувремну, после једног прекида, лопта је отишла тик поред стативе, али је на крају ипак уследила награда, у виду гола Гаврића.

У другом мечу групе Ц, Србија ће у недељу (12.00) играти против Немачке. Са Босном и Херцеговином играће следеће среде, такође у Кострени. Немци су нешто раније славили са убедљивих 5:0

ДЕЧКО РАЗБИЈА: Ласло Ђере после Троицког и Вердаска, срушио још једног сјајног играча! ПОБЕДА КАРИЈЕРЕ!