ЕП У17: Србија ИЗГУБИЛА од Босне, сад се ЗНА да ли иде у ЧЕТВРТФИНАЛЕ! (ФОТО)

10.05.2017. 13:41
Kadeti
Кадети / Извор: Youtube Printscreen

Орлићи поклекли у финишу меча.

Репрезентација Србије није успела да се пласира у четвртфинале Европског првенства за кадете које се одржава у Хрватској! Изабраници селектора Перице Огњеновића пропустили су огромну прилику да се пласирају међу осам најбољих, јер им је у дуелу против Босне и Херцеговине био довољан и реми. Међутим, после бројних пропуштених шанси казна је стигла у последњем, 80. минуту кад је Армин Имамовић постигао гол за победу БиХ. По завршетку мечу разлога за славље нису имале ни Србија и Босна и Херцеговина. Као другопласирана екипа из групе "Ц" даље је прошла селекција Ирске која је данас изгубила од Немачке са чак 0:7, јер је на мини табели боља и од Србије и од БиХ.

ДИРЕКТОР РИЈЕКЕ ПОТВРДИО: Са Кеком је већ НАПРАВЉЕН договор! (ФОТО)

СРПСКИ СУДИЈА НА ЦЕНИ: Мажић на прагу финала Лиге шампиона! (ФОТО)

Чета Перице Огњеновића је одлично отворила меч и већ у 6. минуту могла до вођства. Ступаревић је силовито шутирао, али је његов ударац зауставила пречка. Узвратили су Босанци преко Газибеговића, чији је покушај одбранио Гордић, да би из другог покушаја исти играч тукао поред стативе. Још два пута је Ступаревић могао да се прослави. У 31. и 37. минуту нашао се у прилици, међутим, Кршић је у оба случаја изашао као победник. Већ у уводним тренуцима другог дела, Нешковићев покушај завршио је у наручју голмана Кршића, да би Босанци узвратили у 50. чији је ударац прохујао поред гола. Десет минута касније, ривал је поново запретио: Марушићев шут са дистанце, Гордић је избио у корнер. Босна је у финишу све карте бацила на напад. Најпре су запретили преко резервисте Тегелтије у 72. минуту, да би недуго затим непрецизан био и Сантрач.

Ево и састава за утакмицу 3. кола групе Ц @NFSBiH - Србија на #U17EURO #srećnoorlići #srcenateren #FSSrbije 💪🏻💪🏻💪🏻🇷🇸🇷🇸🇷🇸 pic.twitter.com/4JyGsnwIWU

Србија - БиХ 0:1 (0:0)

Стадион: Зукница у Костерни. Стрелац: Имамовић у 80. минуту. Судија: Донатас Румшас (Литванија). Жути картони: Кокир (Србија), Салчин, Сејдовић, Сантрач (БиХ).

СРБИЈА: Гордић, Јанковић, Марковић, Павловић, Костић, Зувић (54. Кокир), Ђерлек (68. Звеканов), Гаврић, Каменовић, Ступаревић, Тедић (18. Нешковић).

БИХ: Кршић, Жилић (63. Тегелтија), Садику, Вјештица, Газибеговић, Сејдовић (68. Бркнић), Сантрач, Салчин (48. Марушић), Савић, Шикањић, Имамовић.

Табела: Немачка 9, Ирска 3, Србија 3, БиХ 3.