АЗУРИ ЈАЧИ ОД ЂАВОЛА: Италија је нови полуфиналиста Еура!

02.07.2021. 21:54 17:13
euro
еуро / Извор: Реутерс

Сјајна игра Манћинијевих изабраника.

Вечерас је у Минхену одиграна друга четвртфинална утакмица. У Минхену су снаге одмерили велики фаворити, Италија и Белгија. Као победници изашли су изабраници Роберта Манћинија резултатом 2:1 головима Бареле и мајсторијом Инсиње.

ФУДБАЛ ЈЕ И ЖЕНСКА СТВАР: Станија Добројевић типује и то уз БРУТАЛНЕ КВОТЕ!

ПОТПИСАЛИ ПЕТИЦИЈУ: Чак 250.000 Француза тражи да се ПОНИШТИ утакмица са Швајцарском

ТОМАС МИЛЕР НЕУТЕШАН ПОСЛЕ ПРОМАШАЈА ПРОТИВ ЕНГЛЕСКЕ: Извињавам се, МНОГО се извињавам

Велика битка виђена је од самог старта првог полувремена. Најпре је запретио Ромелу Лукаку коме је побегла лопта тик испред гола Донаруме.

Деловали су Белгијанци организованије све до 13. минута када је мрежу Куртое, након изведеног слободног ударца, затресао Леонардо Бонући. Међутим, одмах након славља италијана погодак је поништен због офсајда.

Утицало је све то на "Црвене ђаволе", те су кренули нешто агресивније у нападу. Најпре је запретио и Де Брујне који је сјајно упутио ударац ка голу Азура али је тај ударац сјајно спречио млади италијански голман.

Само неколико минута касније Де Брујне је упослио Лукакуа који је изненада при дриблингу упутио ударац ка голу, међутим и то је скинуо Донарума.

Преломни тренутак првог дела игре десио се у 31. минуту када је Имобиле најпре пао у казненом простору ривала, али се судија се није огласио. У наставку је Барела покупио лопту, сјајно прошао кроз три играча одбране ривала и ударцем у малу мрежу матирао Куртоу!

The фирст гоал ин фавор оф Italy by barella#BELITA
pic.twitter.com/FN63jUIkX0— ЗИЗОУ (@zi_988) July 2, 2021

Само десетак минута касније уследила је мајсторија Инсиње који је са дистанце сјајним ударцем матирао немоћног Куртоу. Азури су тада повели са великих два нула.

Инсигне with ан инсане гоал фор Italy, ис this the Белгиум y’all were gassing уп? #BELITA

pic.twitter.com/UVscfr6wE2— 🗣 (@PeterInc_) July 2, 2021

Није дуго потрајала "сигурна" предност Азура. Доку је пао у казненом простору, Словеначки судија је показао на белу тачку а то је потврдио и ВАР соба.

Лопту је на креч ставио Лукаку који је преварио Донаруму и тако пред сам крај првог дела меча смањио предност италијана.

Лукаку цонвертс the penalty pic.twitter.com/8c9ZkEzuRe— WHAT А ГОАЛ ⚽ (@Earnco_sam) July 2, 2021

И у другом полувремену наставила се велика борба и са једне и са друге стране. Италијани су чак офанзивно кренули на самом старту, запретио је Кјеза у првим минутима. То свакако није нешто на шта смо навикли од Азура кроз дугу историју на оваквим такмичењима.

Белгијанци се нису предавали, ређале су се шансе пред голоом Донаруме, једна од стопостотних била је у 61. минуту када Де Брујне упослио Лукакуа испред кога се испречио Спинацола који је спасао Италију сигурног изједначења.

Упорнији су били Белгијанци у последњим минутима меча. Покушавали су Доку, Лукаку, Шадли али лопте су завршавале ван оквира гола Донаруме или у блоку добро постављене одбране Манћинијевих изабраника.

Селекција Италије ће се у полуфиналу састати са репрезентацијом Шпаније која је раније у току дана славила након пенала над екипом Швајцарске.

БЕЛГИЈА - ИТАЛИЈА 1:2

Барела '31 , Инсиње '44, Лукаку '45

Стадион: Алијанц Арена (Минхен)

Судија: Славко Винчић (Словенија)

БЕЛГИЈА: Куртоа - Алдервејрелд, Вермален, Вертонген - Меније, Витсел, Тилеманс, Т. Азар - Де Брујне, Лукаку, Доку

ИТАЛИЈА : Донарума - Ди Лоренцо, Бонући, Кјелини, Спинацола - Барела, Жоржињо, Верати - Кјеза, Имобиле, Инсиње

Детаљнији ток меча можете испратити у наставку текста.

96. Минут
КРАЈ!!! ИТАЛИЈА ЈЕ ЗАКАЗАЛА ДУЕЛ СА ШПАНИЈОМ У ПОЛУФИНАЛУ!
92. Минут
Купују Италијани време на терену! Извођење прекида им прилично траје, на шта се буне играчи Белгије.
90. Минут
Почело заостано време! Играће се још 5 минута!
84. Минут
ЈОШ ЈЕДНА ШАНСА ЗА БЕЛГИЈУ!! Доку се није најбоље снашао у казненом простору Азура и упутио непрецизан ударац ка голу Донаруме!
77. Минут
Игру напушта Спинацола који због повреде не може да настави меч. Уместо кога улази Емерсон!
71. Минут
Одмах велика шанса за Белгију, центаршут са леве стране, али је лопта отишла иза леђа Торгану Азару.
70. Минут
Прва измена у тиму Белгије! Бити ће замјена. Мертенс улази а ван терена је Тилеманс. Мунир  је такође напустио терен замијенио га је Чадли.
61. Минут
Велика шанса за Белгију!!! Де Брујне се сјајно снашао у казненом простору и упослио Лукакуа који је упутио ударац ка голу Донаруме али се добро поставио Спинацула који је спречио изједначујући погодак!
56. Минут
ДОНАРУМА СПАСАВА ИТАЛИЈУ!!! Доку је сјајно центрирао ка неколико саиграча у казненом простору али је Донарума ризиковао и излетео и покупио ту лопту.
47. Минут
Комбинују Инсиње и Кјеза који се саплео пре него што је упутио ударац ка голу Куртое те је лопта завршила далеко од гола.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ
Сада први напад има репрезентација Италије!

КРАЈ ПРВОГ ПЛУВРЕМЕНА У МИНХЕНУ!!!

46. Минут
ГООЛ!!! Лукаку је био сигуран са беле тачке. У потпуно другу страну одлази Донарума. Белгија смањује предност Азура.
45. Минут
ПЕНАЛ ЗА БЕЛГИЈУ!!! Пао је Доку у казненом простору! Винчић показује на белу тачку. Чак и после провере ВАР-а пенал је на снази.
44. Минут
МАЈСТОРИЈА ИНСИЊЕ!!! ГООЛ!!! Италијани дуплирају предност! Сјајан ударац је упутио Лоренцо, са нешто више од 17. метара, голман Белгије је немоћан!
41. Минут
КЈЕЗА ПРЕТИ!!! Након одбитка од корнера Кјеза је упутио шут ка голу која је прошла тик покрај стативе Тибоа Куртуе! Срећа за Белгију.
31. Минут
ГООЛ!!! Имобиле је најпре пао у казненом простору ривала, али се судија се није огласио. У наставку је Барела покупио лопту, сјајно прошао кроз три играча одбране ривала и ударцем у малу мрежу матирао Куртоу!
26. Минут
НОВА ШАНСА ЗА БЕЛГИЈАНЦЕ!!!Поново је лопту сјајно изнео Де Брујне који је упослио Лукакуа који је кренуо у дриблинг у шеснаестерац Италије и изненада упутио ударац ка Донаруми који је био на правом месту и уписао сјајну одбрану.
22. Минут
БРАНИ ДОНАРУМА!!! Сјајно је изнео лопту Де Брујне све до ивице казненог простора одакле је упутио ударац али је италијански голман сјајно реаговао и избио лопту у корнер.

euro

20. Минут
Славко Винчић је извадио жути картон, а добио га је Верати (Италија) за прејак старт на противника.
14. Минут
Гол је ипак ПОНИШТЕН!!! Главни арбитар није ни желео да гледа снимак, веровао је колегама из ВАР собе. Досуђен је ОФСАЈД!
13. Минут
ГОООЛ!!!! ИТАЛИЈА ВОДИ!!!! Бонући је стрелац!
6. Минут
Офанзивнији су Белгијанци на почетку четвртфиналног меча! Доку је запретио по страни, проследио је пас по земљи али преблизу је то било Донаруми који је још једном спречио обећавајући напад.
2. Минут
ШАНСА ЗА БЕЛГИЈУ!!! Лукаку се нашао у казненом простору али му је побегла лопта неколико сантиметара што је било довољно да је Донарума ухвати и спречи потенцијални гол на самом старту меча.
1. Минут
Утакмица у Минхену је почела!!! Први напад има селекција Белгије која наступа у црвеним дресовима док Италијани носе белу опрему.