ФА КУП: Обамејанг са два гола одвео Арсенал у финалу, Ситијева офанзива без правог резултата (ВИДЕО)

18.07.2020. 23:10
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Профимедиа

Тобждије чекају победника меча између Манчестер Јунајтеда и Чесија.

Спас сезоне за Арсенал могао би да дође кроз ФА куп пошто су се Тобждије пласирале у финале савладавши Манчестер Сити са 2:0 (1:0), а стрелац оба гола био је Пјер Емерик Обамејанг. Арсенал ће у финалу играти против победника меча између Манчестер Јунајтеда и Челсија који је на програму сутра.

ВЕНГЕР НЕПРЕПОЗНАТЉИВ: Уопште му не прија пензија (ФОТО)

ПЈАНИЋ ЈЕ СТИГАО, АЛИ ТУ НИЈЕ КРАЈ: Барселона још једно појачање у везном реду решава трампом (ФОТО)

ЗИДАН ШОКИРАО КРАЉЕВЕ: Нема продужетка сарадње са Реалом - стигла понуда из Серије А!

Грађани нису личили на себе у првих 45 минута, док је Арсенал деловао много опасније и то се Тобџијама исплатило у 19. минуту када је после центаршута Пепеа из тешке ситуације Обамејанг успео да доведе Арсенал у вођство. Имао је Арснеал још једну прилику до великог одмора, али је Мустафи био непрецизан.

Манчестер је кренуо силовито у дургом полувремену и екипа Пепа Гвардиоле створиле је неколико добрих шанси које су промашивали редом Марез, Стерлинг и Де Брујне. Имао је прилику и Давид Силва, али није било промене резултата. И док је Мнаестер промашивао, Омабејанг је користио сваку прилику. Тако је било и у 71. минуту када је Киерана Тирни сјајно упослио Обамејанга, а овај у ситуацији један на један успео да савлада Едерсона и постави коначан резултат.

Погледајте како изгледа Ванда Икарди, супруга Маура Икардија.

ПОСВАЂАО ГИГАНТЕ: Барселона и Стара дама воде РАТ, све због СРБИНА! (ВИДЕО)

ПАМТЕ ГА ДЕЛИЈЕ: Дао је гол Звезди, а сада је добио пет година затвора (ФОТО)

ТРЕСЕ СЕ ПЛАНЕТА: Кристијано НАПУШТА Јувентус! Већ се ТАЈНО договорио, ОВО је Роналдов нови клуб!