ФА КУП! Спектакл Ливерпула и Челсија, финале решено пеналима

14.05.2022. 20:44
LČ
ЛЧ / Извор: Профимедиа

Узбудљив сусрет.

Фудбалери Ливерпула победили су Челси и освајили ФА купа, и то његово јубиларно 150 издање. Након 120 минута напетог финала и пенал драме, Костас Цимикас је донео трофеј екипи Јиргена Клопа.

Желиш да гледаш Фајнал фор уживо у Арени? Ово је најбоља прилика!

Шта је заједничко Месију, Вајналдуму, Боатенгу и Шаћирију? Нешто што им се нимало неће свидети

ЛАБУДОВА ПЕСМА У ЖУТО-ЦРНОМ: Халанд затворио сезону Бундеслиге поготком, све познато у Немачкој

Ово је други трофеј у сезони за Ливерпул, а у игри су још два. На вечној листи освајача ФА купа "Редси" су се изједначили са Челсијем са осам трофеја.

Ливерпул је био бољи ривал на старту мечм, да би се после неког времена консолидовали и Плавци.

Тежак ударац екипа Јиргена Клопа доживела је у 31. минуту када је Мохамед Салах због болова у препони морао да напусти игру, а уместо њега је ушао Жота.

Очекује се да ће се Египћанин опоравити до финала Лиге шампиона, против Реал Мадрида 28. маја.

Узбудљиво је било и друго полувреме, у 82. и 83. минуту стативу је најпре погодио Дијаз, а онда је Робертсон пропустио најбољу шансу на утакмици. после сјајног центаршута Милнера.

FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

У продужецима није било много узбуђења, обе екипе биле су сконцентрисане на одбрану свог гола, ризик је био сведен на минимум, као да су обојица менаџера прихватили да пенали одлуче о освајачу трофеја. То се и десило.

Први је шутирао Маркос Алонсо и погодио, исто је у првој серији учинио и Џејмс МИлнер. Капитен Челсија Сезар Аспиликуета промашио је у наредној серији, то је искористио Тијаго Алкантара и довео свој тим у предност. Трећи пенал за "Плавце" шутирао је Рис Џејмс и рутински погодио, сигуран за Ливерпул био је Фирмино. Четврту серију отворио је Рос Баркли и поравнао на 3:3, предност Ливерпулу вратио је Трент Александер-Арнолд. У петој серији Жоржињо је погодио, а онда је Менди одбранио пенал Садију Манеу и оставио Челси у игри. "Плавци" су повели голом Хакима Зијеша, а онда је Жота спасио Ливерпул пораза. Мејсон Маунт је промашио у седмој серији, па је Ливерпул опет имао пенал за трофеј. Костас Цимикас је погодио и донео пехар у Ливерпул.