ФАВОРИТИ СЕ НИСУ КОЦКАЛИ: Енглези и Французи ''spakovali'' по четири комада, Турци се спасили у завршници (ФОТО)

08.09.2019. 00:12
Fudbalska reprezentacija Francuske
Фудбалска репрезентација Француске / Извор: Реутерс

Није било изненађења.

Фудбалске репрезентације Енглеске и Француске успешно су наставиле такмичење у квалификацијама за ЕУРО 2020. Горди Албион није имао тежак посао против Бугарске, а без потешкоћа су и Триколори изашли на крај са Албанцима. Ривал Србије у групи Б Украјина оствариле је убедљиву победу против Литваније у гостима.

СКАРИОЛО ИМА СПРЕМАН ОДГОВОР ЗА ЂОРЂЕВИЋА: Србија је сада тамо где смо ми били (ФОТО)

ОГЛАСИО СЕ ДАЛАС: Ево где ће Бобан заиграти наредне сезоне! (ФОТО)

ОВО ДО САДА НИКО НИЈЕ СМЕО ДА КАЖЕ: Поповић РЕКАО истину и испрозивао Јаниса! (ВИДЕО)

Енглези су на Вемблију дочекали Бугарску и напунили јој мрежу до врха. Кејн је постигао херт-трик, мада је два пута био прецизан са пенала, стрелац је био и Стерлинг управо на асистенцију Кејна. Косово је изненадило Чешку која је повела на стадиону ''Фадиљ Вокри'', али је на полувремену било нерешено, да би Војвода донео сва три бода домаћину.

Косово - Чешка 2:1

(Мурићи 20, Војвода 67 - Шик 16)

Енглеска - Бугарска 4:0

(Кејн 24, 50(п) и 73(п), Стерлинг 55)

Украјина наставља са одличним партијама у квалификацијама, мада Литванија није ни била равноправан противник. Све је било јасно већ после првог полувремена када су гости имали предност од 2:0, да би у наставку само потврдили тријумф и нова три бода.

Литванија - Украјина 0:3

(Зинченко 7, Марлос 27, Малиновски 62)

Србија - Португалија 2:4

(Миленковић 68, Митровић 85 - Карваљо 42, Гудеш 58, Роналдо 80, Силва 86)

Турска се прописно намучила против Андоре која је била у прилици да освоји први бод у својој историји када су у питању квалификације за Европско првенство, али је домаћина спасио Туфан у 89. минуту. У групи Х сада је гужва на врху пошто је Француска савладала Албанију, а Исланд Молдавију, па Француска, Исланд и Турска имају по 12 бодова.

Исланд - Молдавија 3:0

(Сигторсон 31, Бјарнасон 55, Бодварсон 77)

Турска - Андора 1:0