ПОСЛЕ МАНЧЕСТЕРОВОГ ДЕБАКЛА: ФИФА уводи правило о "милости"?

11.03.2023. 14:02
FK Mančester junajted
ФК Манчестер јунајтед / Извор: Реутерс

Новина у светском фудбалу.

Светска кућа фудбала (ФИФА) размишља о увођењу "правила о милости", а о томе је говорио легендарни италијански судија Пјерлуиђи Колина, сада први човек Судијске комисије.

ХОЋЕТЕ ДА РАДИТЕ КАО ОСОБЉЕ КРИСТИЈАНА РОНАЛДА? Исплати се, али морате да потпишете УГОВОР О СМРТИ

КЛОП ИЗНЕНАЂЕН ЗБОГ ФИРМИНА: Могло је да оде у оба правца

ЗБОГ КРИТИКОВАЊА ВЛАДЕ: Легендарни Енглез одлази са BBC (ФОТО)

Ова прича је кренула после дебакла Манчестер јунајтеда на Енфилду, када их је Ливерпул демолирао 7:0 у највећем енглеском дербију.

– Укупно су била четири минута продужетка, један у првом полувремену и три у другом. Ипак, у другом полувремену постигнуто је шест погодака. Разумем да је тешко разумети одређивање тачног додатног времена при резултату 7:0. Међутим, у неким такмичењима гол-разлика може да буде одлучујућа код коначног пласмана, тако да један гол може да направи разлику – рекао је Колина, па најавио увођење ове новине.

– Можда бисмо у будућности могли да ратмотримо правило да се додатно време на крају утакмице не мора одређивати ако постоји одређена разлика у головима. Морамо да размотримо која одлука би била донета на темељу здравог разума, али би била унутар правила игре – јасан је Колина.