КУП СРБИЈЕ: Партизан ПРЕОКРЕТОМ до пехара, ТРЕЋИ узастопни, а укупно 15. трофеј за црно-беле (ВИДЕО+ФОТО)

23.05.2018. 18:54
Marko Janković
Марко Јанковић / Извор: МН Press

Славље црно-белих.

Партизан је преокретом победио Младост из Лучана (2:1) и први пут у историји освоји три узастопна пехара у Купу Србије! Црно-бели су до 15 пехара у најмасовнијем такмичењу стигли иако је Младост повела, изабраници Мирослава Ђукића су ипак успели да се врате у меч и стигну до победе која им је обезбедила пехар и на неки начин спасила сезону. Утакмица је имала бурну увертиру јер су се потукле две сукобљене фракције навијача Партизана (прочитајте ОВДЕ).

МОТИВ ВИШЕ: Челници Партизана ДУПЛИРАЛИ премије за трофеј у Купу (ФОТО)

ЂИЂИ ЈЕ ЊИХОВ ИДОЛ: Шпанац и Немац у дресу Јувеа (ФОТО)

ЈОКАНОВИЋ ПРЕД ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА: Млађа смо екипа од Астон Виле, али циљ је пласман у Премијер лигу

МОРАО ПОД НОЖ: Оперисан бивши фудбалер Партизана (ФОТО)

ЗВАНИЧНА ПОНУДА: Сергеј постаје НАЈСКУПЉИ Србин, Лацију ПРЕБОГАТИ клуб понудио 100 милиона евра! (ФОТО)

Младост – Партизан 1:2

СТРЕЛАЦ: Тумбасевић у 21. минуту за Младост, а Јанковић у 31. и Здјелар у 62. за Партизан. СТАДИОН: Радника у Сурдулици. ГЛЕДАЛАЦА: 3.000. СУДИЈА: Мајо Вујовић (Нови Сад). ЖУТИ КАРТОНИ: Иван Милошевић, Богдан Милошевић, Лазар Јовановић, Владимир Радивојевић (Младост Лучани), Марко Јевтовић (Партизан). ЦРВЕНИ КАРТОН: Александар Пејовић (Младост) у 90 2. минуту.

МЛАДОСТ: Росић, Б. Милошевић, И. Милошевић, Шатара, Пешић, Пејовић, Тумбасевић, Л. Јовановић, Павловић, Димић (од 80. Голубовић), Радивојевић (од 66. Трифуновић).

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Н. Р. Милетић, Марковић, Антонов, Јевтовић, Здјелар, Јанковић (од 90 6. Тошић), Пантић, Тавамба, Ивановић (од 78. Ђерлек).

УСПЕЛА ЈЕ ДА ПОБЕДИ: Претходно је учинила нешто што је згадило тенис гледаоцима (ВИДЕО)

ТОК УТАКМИЦЕ

КРАЈ!

90 6. - Умало изједначење, али нико од играча Младости није натрчао на лопту, а најближио јој је био Милош Трифуновић.

90 5. и даље није крај, због црвеног картона за Пејовића, али и ролни којима су Гробари затрпали шеснаестерца Партизана.

90 1. минут - Тавамба лежи на трави.

89. минут - поново покушава Ђерлек, али је са десетак метара, кроз "шуму" ногу, шутнуо поред гола.

84. минут - Ђерлек је имао зицер да реши меч, али му голман Росић улази у шут и брани.

78. минут - солопродор Пантића, али везиста Партизана није успео да асистира једном од двојице саиграча у шеснаестерцу.

75. минут - Искључен Милан Милијаш, секретар стручног штаба Партизана, због свађе са играчем Младости.

69. минут - прети Младост, али је Стојковић сигуран.

62. минут - ГОЛ, ГОЛ, ГОЛ! - Стрелац је Саша Здјелар који је остао потпуно сам на другој стативи и лако је са два метра послао лопту у мрежу Младости.

61. минут - умало аутогол играча Младости, али голман Росић пребацује преко пречке у корнер.

57. минут - И Здјелар туче са дистанце, право у голмана Росића.

51. минут - Антонов шутира изнад пречке са више од 20 метара.

46. минут - Одмах на старту другог дела игре шанса за Партизан, али Марко Јевтовић са ивице шеснаестерца пшутира право у голмана Младости.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Мирнији период игре...

НАГРАДА ЗА СЕЛЕКТОРА: Ђорђевић добио велико признање (ФОТО)

31. минут - ГООООООЛ! Партизан долази до изједначења, стрелац је Марко Јанковић из слободног ударца са двадесет метара.

25. минут - нови покушај Ђорђа Ивановића са двадесетак метара, поново поред гола.

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА РАСТАНАК: Бивши играч Звезде стављен на трансфер листу (ФОТО)

ГОРЕЛА ЈЕ БАЊИЦА: Партизан победио Звезду и начинио корак ка титули

21. минут - ГОООООЛ! Јанко Тумбасевић ударцем главом матира голмана Владимира Стојковића.

20. минут - Покушао је Александар Пејовић, али ударац везисте Младости са двадесетак метара иде поред гола.

19. минут - Нови напад Партизана, али Ђорђе Ивановић лоше захвата лопту главом и шаље лопту право у голмана Росића.

18. минут - Слободан ударац за Партизан, искоса са двадесетак метара, Данило Пантић шутира поред гола.

16. минут - Марко Јевтовић шутира са двадесетак метара, лако брани голман Младости Росић.

12. минут - Играчи Младости запретили, али је ударац изблокиран.

10. минут - Светозар Марковић је покушао ударцем главом после центаршута Немање Антонова, али је шутирао поред гола.

6. минут - Први покушај Партизана, такође после слододног ударца, али од свега само корнер.

2. минут - Први покушај Младости, али центаршут из слободног ударца није био добар.

Утакмица је почела минутом ћутања у част преминулог Душана Трбојевића.

ЕП СРПСКЕ ДИЈАСПОРЕ: Манифестација прошла у пријатељском духу, Кососво-Книн најбољи (ФОТО)