ЛИГА ШАМПИОНА ИМА НОВОГ ВЛАДАРА: Ливерпул по шести пут на крову Европе (ВИДЕО)

01.06.2019. 20:29
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Реутерс

Редси победом против Тотенхема покорили Стари континент.

По шести пут у историји клуба Ливерпул је постао шампион Европе. Изабраници Јиргена Клопа савладали су Тотенхем у великом финалу на стадиону Ванда Метрополитано резултатом 2:0. Победу Редсима донели су Мохамед Салах голом из пенала у другом минуту утакмице, након што је Сисоко играо руком у свом казненом простору после само 20-ак секунди игре, и џокер са клупе Дивок Ориги поготком у 87. минуту који је отклонио све дилеме око победника.

ГУБИ МУ СЕ СВАКИ ТРАГ: Нестао син Звездиног легендарног голмана

УВЕРТИРА ЗА ФИНАЛЕ ЛШ: Радили ПЕНДРЕЦИ у Мадриду! Енглези показали да су колевка ХУЛИГАНИЗМА (ФОТО)

УНИШТИО ЈЕ ЛИВЕРПУЛ: Редси ПОЗВАЛИ Каријуса на финале Лиге шампиона, ево шта им је ОДГОВОРИО! (ФОТО)

Ток утакмице:

КРАЈ:
Ливерпул је нови шампион Европе!

90. минут:
Играће се још пет минута.
87. минут:
ГОЛ 0:2! Дивок Ориги је удвостручио предност Ливерпула.
85. минут:
Шутирао је Ериксен из слободног ударца, али је Алисон још једном феноменално интервенисао.

Alison
Алисон / Извор: Реутерс

82. минут:
Трећу измену извршио је Покетино. Фернандо Љоренте је заменио Деле Алија.
81. минут:
Наставља се иницијатива Тотенхема. Поново је шутирао Сон, али је још једном Алисон био сигуран.

Alison

80. минут:
Две фантастичне шансе имао је Тотенхем, али је у оба наврата Алисон добро интервенисао. Прво је зауставио ударац Сона, а затим и Моуре.
79. минут:
Центрирао је Трипије са десне стране, Али је одлично скочио, али је шутирао преко гола.
74. минут:
Нова измена у редовима Певаца. Ерик Дајер је заменио Мусу Сисокоа.
73. минут:
Покушао је Деле Али лукаво да лобује Алисона, али је његов ударац прозрео Бразилац и без веће муке је ухватио лопту.
69. минут:
Мало је недостајало Ливерпулу да дође до новог гола. Џејмс Милнер је шутирао са 15-ак метара, али је лопта прошла тик поред стативе. Навијачи Редса су је већ видели у мрежи.
66. минут:
Прву измену направио је и Маурисио Покетино. Из игре је изашао Хари Винкс, а у игри је херој полуфинала Лукас Моура.

Lukas Moura
Лукас Моура / Извор: Реутерс

62. минут:
Нова измена у екипи Ливерпула. На терену је Џејмс Милнер уместо Жоржиња Вајналдума.

Džejms Milner, Žoržinjo Vajnaldum
Џејмс Милнер, Жоржињо Вајналдум / Извор: Реутерс

58. минут:
Прву измену на утакмици направио је Јирген Клоп. Са терена је изашао Роберто Фирмино, а у игри је Дивок Ориги.

Roberto Firmino, Divok Origi
Роберто Фирмино, Дивок Ориги / Извор: Реутерс

54. минут:
Био је Деле Али у прилици, али је његов покушај у последњем тренутку изблокирао Александер-Арнолд.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а није било промена у саставима.
ПОЛУВРЕМЕ:
Ливерпул води после првог дела голом Мохамеда Салаха из пенала.

Mohamed Salah
Мохамед Салах / Извор: Реутерс

45 1. минут:
Шутирао је Ериксрен са 20 метара, али непрецизно.
45. минут:
Играће се још два минута у првом полувремену.
38. минут:
Повукао је лопту Робертсон са своје половине и шутирао је када је дошао надомак казненог простора, али је Љорис успео да одбије лопту у корнер.
35. минут:
Тотенхем има иницијативу, али без конкретних прилика да угрози гол Алисона Бекера.
25. минут:
Дамир Скомина је прогледао кроз прсте Робертсону који је закачио руком по лицу Трипијеа.
18. минут:
Кратак прекид у Мадриду, јер је једна навијачица утрчала на терен.

Navijačica
Навијачица / Извор: Реутерс

17. минут:
Опасан шут Александра-Арнолда са нешто више од 20 метара, али је лопта прохујала поред стативе Љорисовог гола.
10. минут:
Први покушај играча Тотенхема који се полако враћају после шока. Шутирао је Сисоко са дистанце, али преко гола.
2. минут:
ГОЛ 0:1! Сигуран је био Мохамед Салах.
1. минут:
Пенал за Ливерпул после нешто више од 20 секунди! Дамир Скомина је показао на белу тачку после играња руком Мусе Сисокоа.

Као што смо и најавили, пре почетка утакмице одржан је минут ћутања за несрећно настрадалог Хозе Антонија Рејеса.

Minut ćutanja za Rejesa
Минут ћутања за Рејеса / Извор: Реутерс

Фудбалери су изашли на терен и ускоро ће словеначки судија Дамир Скомина дати знак за почетак меча.

ТОТЕНХЕМ - ЛИВЕРПУЛ 0:2

СТАДИОН: Ванда Метрополитано (Мадрид)

СУДИЈА: Дамир Скомина (Словенија)

СТРЕЛЦИ: Салах 2'п, Ориги 87'

КАРТОНИ:

ТОТЕНХЕМ: Љорис - Трипије, Алдервјрелд, Вертонген, Роуз - Сисоко (од 74. Дајер), Винкс (од 66. Моура) - Али (од 82. Љоренте), Ериксен, Сон - Кејн.. Клупа: Ворм, Газанига, Санчез, Фојт, Вокер-Питерс, Орије, Дејвис, Дајер, Вањама, Ламела, Моура, Љоренте. Тренер: Маурисио Покетино.

ЛИВЕРПУЛ: Алисон - Александер-Арнолд, Матип, Ван Дајк, Робертсон - Хендерсон, Фабињо, Вајналдум (од 62. Милнер) - Салах, Фирмино (од 58. Ориги), Мане. Клупа: Мињоле, Келехер, Ловрен, Гомез, Морено, Милнер, Лалана, Окслејд-Чембрлејн, Шаћири, Стариџ, Ориги, Брустер. Тренер: Јирген Клоп.