ФИНИШ О КОМЕ ЋЕ СЕ ПРИЧАТИ: Србија добила још два ривала за Мундијал у Катару (ВИДЕО)

24.03.2022. 13:20
Fudbalska reprezentacija Japana
Фудбалска репрезентација Јапана / Извор: Профимедиа

Све решено у зауставном времену.

Фудбалска репрезентација Јапана директно се квалификовала за Светско првенство у Катару пошто је у Сиднеју победила Аустралију 2:0 (0:0) - и то головима у 90. и 94. минуту!

Мађарска препрека за Орлове на путу до највеће квоте на свету

НЕЋУ ЗАБОРАВИТИ: Немања Матић "ОСУО ПАЉБУ" по НАТО пакту на годишњицу почетка злочиначке акције

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО У СРБИЈИ? Донета коначна одлука (ФОТО)

Аустралији је била неопходна победа, или макар реми, како би задржали шансу да се директно пласирају на Мундијал, међутим нису успели да одоле Јапанцима. Митома је два пута у надокнади времена савладао голмана Метјуа Рајана и тако је донео "Самурајима" седмо учешће на првенствима планете.

На коло пре краја Јапан има 21 бод, другопласирана је Саудијска Арабија са 19 и мечом мање - против нејаке Кине, док је на трећем месту Аустралија која ће извесно у интерконтинентално доигравање.

Читав меч за "˘Кенгуре" одиграо је Милош Дегенек, а Такума Асано је био у игри 64 минута.

Велика победа Јапана у Сиднеју обрадовала је и Саудијце који су се директно пласирали на Светско првенство у Катару, чак и без одиграног меча деветог кола квалификација.

Трећепласирани тимови из групне фазе Азијских квалификација иду у интерконтинентални плеј-оф.