РУТИНСКИ: Звезда играла колико јој треба за сигуран тријумф против Лала (ВИДЕО)

01.05.2022. 16:02
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Актуелни шампион повећали предност на пет бодова у односу на Партизан уз меч више.

Фудбалери Црвене звезд есавладали су у Новом Саду на стадиону ''Карађорђе'' екипу Војводине са 3:0 (2:0) у дербију четвртог кола плеј-офа Суперлиге Србије и тако повећали предност на пет поена у односу на Партизан, али и уз меч више.

Челси, Рома и Славија са највећим квотама на свету вам помажу да се нађете у авиону за Катар

МОРАЋЕ ПРОТИВ КОМШИЈА: Они чекају Звезду или Партизан у борби за Лигу шампиона!

ПРОШАО ОМЛАДИНСКУ ШКОЛУ РЕАЛА: Сада би могао да пређе у Барселону (ФОТО)

Тек што је почео меч Звезда је већ водила пошто је Саного био стрелац после корнера који је извео Катаи, а Павков главом спровео лопту до играча из Обале Слоноваче који је био усамљен пред голом Лала у 3. минуту. Рано примљен гол није у потпуности спутао Војводину која је запретила у 10. минут преко Кабића, али је његов ударац зауставио Борјан да би већ у наредном минуту Гајић био у доброј прилици, али је Роцков успео лопту да избаци у корнер. Usleddio ј епериод затишја без прилика, да би Катаи у 28. минуту шутирао право у Роцкова са неких 25 метара. Пет минута касније управо је Катаи дуплирао предност Звезде. Војводина је изгубила лопту близу центра игралишта, Срнић је одмах проиграо Катаија који је кренуо ка шеснаестерцу и прецизним ударцем савладао Роцкова за вођство актуелног шампиона од 2:0 на полувремену.

Лале су прве запретиле у наставку преко Зукића у 50. минуту, а његов ударац је зауставио Борјан да би минут касније исти играч још једном покушао, али је Борјан поново био сигуран. У два минута је и Катаи био у главној улози на ''Карађорђу''. Прво је у 56. минуту неуспешно лобовао Роцкова, да би минут касније покушао још једном ,ал ије Роцков одбранио. Све дилеме око победника је решио Катаи у 71. минуту када је погодио из слободног ударца после врло лоше реакције Роцкова. До краја није више било шанси осим покушаја Крстичића са 25 метара који је Роцков лако зауставио, па је Звезда заслужено стигал до тријумфа.

ВОЈВОДИНА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (0:2)

СТАДИОН: Карађорђе

СУДИЈА: Дејан Трифковић

СТРЕЛЦИ: Саного 3. минут, Катаи у 33. и 71.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лазаревић, Ковачевић, Јеличић, Деветак, Кабић, Топић, Вукадиновић (од 68. Нешковић), В. Симић, Зукић (од 79. Буснић), Бојић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гајић (од 74 пичини), Ераковић, Драговић, Родић, Саного (од 74. Панков), Срнић, Бен (од 74. Мотика), Канга (од 74. Крстичић), Катаи, Павков (од 48. Охи).

Фудбалери Војводине данас у Новом Саду на стадиону ''Карађорђе'' од 17 часова дочекују актуелног шампиона Црвену звезду у дербију четвртог кола плеј-офа Суперлиге Србије.

Лале су на почетку сезоне успеле да укоче Црвену звезду на стадиону ''Рајко Митић'' у првом колу када је резултат био 0:0. Међутим, од тада се много тога променило. Звезда је у Новом Саду успела да оствари тријумф, а у међувремену дође и до првог места на табели са два бода више од Партизана са којим се бори за титулу.

Војводина је упала у малу резултатску кризу пошто је поражена на prethdne две утакмице, односно има три пораза у претходних пет кола. На другој страни, београдски црвено-бели су у последњих пет кола остварили четири победе уз реми у вечитом дербију против Партизана.

90 2. минут
Крај меча.
90. минут
Крстичић је покушао са 25 метара, али је Роцков био на месту.
87. минут
Потпуно је пао темпо игре, као да сви једва чекају крај меча.
73. минут
Двострука измена у Војводини. Изашли су Матић и Топић, а ушли Вукчевић и Милетић. Четворострука измена у Звезди. Изашли су Родић, Саного, Гајић и Бен, а ушли Крстичић, Мотика, Пићини и Панков.
71. минут
0:3!!! Катаи је стрелац из слободног ударца са 16 метара, али је и врло лоше интервенисао Роцков.
57. минут
Још једном је покушао Катаи који је најрасположенији за игру у Звезди, али је Роцков одбранио његов ударац.
56. минут
Катаи је умало искористио грешку одбране Војводине, покушао је лоб ударцем да савлада Рацкова, али је пребацио гол.
51. минут
Још једном је Зукић покушао, али је Борјан на месту.
50. минут
Војводина је прва запретила у наставку, Зукић је шутирао са 17-18 метара, али је Борјан одбранио његов ударац.
48. минут
Прва измена у Звезди, Охи је ушао уместо Павкова који има жути картон и Станковић не жели ништа да ризикује.
46. минут
Почело је друго полувреме у Новом Саду.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
33. минут
0:2!!! Катаи је дуплирао предност Звезде. Војводина је изгубила лопту, Срнић упослио Катаија који се стуштио ка шеснаестерцу и савладао Роцкова.
28. минут
Катаи је искоса са леве стране шутирао директно на гол са неких 25 метара, али право у Роцкова.
25. минут
Више од десет минута без правих прилика, мада Звезда има теренску иницијативу.
11. минут
Прилика за Звезду, Родић је центрирао, Гајић натрчао на лопту и добро шутирао, а Роцков успео лопту да избаци у корнер.
10. минут
Запретила је и Војводина преко Кабића који је шутирао са 16 метара, али је Борјан добро интервенисао.
3. минут
0:1!!! Експресно вођство Црвене звезде. Александар Катаи је извео корнер, Павков је главом захватио лопту која је стигла до Санога коме није било тешко да постигне гол.