28.02.2021. 16:41 19:23
Aleksandar Katai
Александар Катаи / Извор: МН Press

Актуелни шампион наставио да „меље“ противнике у домаћем првенству.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Пролетер из Новог сада са 4:0 (2:0) у утакмици 24. кола Суперлиге Србије. Изабраници Дејана Станковића одиграли су још један одличан меч и тако доказали да одлична игра на Сан Сиру није била случајност.

HAPPY ХОУР ЈЕ СТИГАО - ПОЗОВИ МЕРИДИАН АГЕНТА И ОСВОЈИ БОНУС

ДЕСПОТОВИЋ СРУШИО СПАРТАК У МОСКВИ: Србин двоструки стрелац у победи свог Рубина (ВИДЕО)

БИВШИ ИГРАЧ ЗВЕЗДЕ СЕ НИЈЕ СНАШАО: Суперлигаш има новог тренера!

Одлично издање црвено-белих у првих 45 минута практично је решило питање победника на нашем највећем стадиону. Имали су домаћи иницијативу од самог старта сусрета. Мирко Иванић је у десетом минуту погодио пречку са ивице шеснаестерца, а само шест минута касније Ел Фарду Бен је готово са идентичног места као против Милана погодио стативу. Није ово обесхрабрило Црвену Звезду, наставили су домаћи са нападима. Већ у 20. минуту Милан Павков је имао изванредну ситуацију, високи нападач  није искористио ситуацију „1 на 1“ са Кристијаном Жупићем, његов ударац је завршио поред леве стативе. Само 120 секунди касније актуелни шампион Србије је коначно стигао до вођства! Милан Родић је центрирао са леве стране, а лопту је у сопствену мрежу проследио Леандро Пинто. Клуб из Љутице Богдана наставио је да игра у истом ритму. Вођство је дуплирано у 32. минуту. Одличну акцију поготком је крунисао млади Вељко Николић.

У другом полувремену видели смо знатно слабији меч, али и у овом периоду су виђена два поготка. Бен је искористио помало комичну реакцију одбране Пролетера и рутински у 55. минуту савладао Жупића. Играли су црвено-бели онолико колико им је требало да приведу утакмицу крају. Станковић је на терен послао младе снаге потпомогнуте Славољубом Срнићем и Александром Катаијем. Видело се од првог додира са лоптом да је Магико жељан фудбала, нудио се, упошљавао саиграча, а награда за све што је урадио стигла је у 90. минуту када је ефектно, главом, поставио коначних 4:0.

Црвена звезда се новом, 21. победом у сезони, учврстила на првом месту са 65. бодова. Пролетер је сакупио 36 бодова и налази се на седмој позицији.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Црвена звезда - Пролетер 4:0.

90. минут
ГОООЛ! Катаи је стрелац! Необично за Магика, погодио је главом - 4:0.
84. минут
Да се фудбалери питају, судија би могао већ сада свирати крај.

78. минут
Последња измена код домаћих. Одада мења Николића.
76. минут
Глушчевић и Весић су на терену, Миросављем и Живојиновић се селе на клупу.
75. минут
Крстовић и Гаврић мењају Бена и Павкова.

73. минут
Опробао се и Катаи, његов ударац завршава у наручју голмана.

68. минут
Ритам утакмице је знатно опао, црвено-бели држе све под контролом.
59. минут
Павкову није дан! Трећи његов покушај, овај пут право у Жупића.

55. минут
ГООООЛ! Неспретну реакцију одбране Пролетера рутински је искорстио Бен. Офанзивцу Звезде није било тешко да са пар метара затресе мрежу.

50. минут
Гађао је Живковић, веома непрецизан ударац младог фудбалера.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
Промена у Пролетеру!
Кнежевић мења Митровића.
Двострука измена!
Иванић и Канга су остали у свлачионици, на терену су Катаи и Срнић.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Црвена звезда - Пролетер 2:0.
43. минут
Још једном поменути Жупић вади кестење из ватре! Николић је одлично гађао, међутим, акробатска одбрана 20-годишњака.

41. минут
Одлична интервенција голмана Жупића. Родић је пробао главом, али чувар мреже Новосађана сигуран.
35. минут
Прва права прилика за Пролетер. Живојиновић је запретио из петерца, Гајић блокира у последњем моменту.

32. минут
ГОООЛ! Сјајна акција црвено-белих коју је у погодак претворио Вељко Николић. Млади везиста је био прецизан са 10-так метара - 2:0.

25. минут
Идентично је поново пробао Иванић, овај пут преко пречке.

22. минут
ГОООЛ! Леандро је након центаршута Родића затресао сопствену мрежу - 1:0.
20. минут
Имао је Павков ситуацију 1 на 1, високи нападач шутира поред гола. Невероватан промашај.

16. минут
Статива Бена! Одлично је Ел Фарду извео слободан ударац, поново је оквир гола савезник гостима.

14. минут
Нова шанса за Павкова. Милан из непосредне близине тресе спољни део мреже.

10. минут
Иванић је био јако близу гола! Одлично је гађао Мирко са ивице шеснаестерца, пречка је савезник Пролетера.
6. минут
Домаћи имају теренску иницијативу, али конкретне прилике нема.

1. минут
Умало Звезда да стигне до вођства после само 30 секунди! Шутирао је Павков са леве стране, али поред леве стативе.