ПРЕОКРЕТ У ЛАЈПЦИГУ: Добра Звезда за пет минута остала празних шака

25.10.2023. 17:27
FK Crvena zvezda omladinci
ФК Црвена звезда омладинци / Извор: Фото: ФК Црвена звезда

Занимљива утакмица.

Омладинци Црвене звезде поражени су у гостима од Лајпцига 2:1 (0:0) у утакмици трећег кола Г групе омладинске Лиге шампиона.

Следи дерби с Партизаном, а у фокусу - БЈЕЛИЦА! Тренер каже да је он ЈОШ УВЕК ЧЛАН ЗВЕЗДЕNemanja Bjelica

НЕМЦИ УПОЗОРАВАЈУ: "Звездиних 600 навијача тражи насиље, а 1000 има склоност ка насиљу"Delije

ХАНГА О ПАРТИЗАНУ: Дошао сам у Звезду због оваквих утакмицаAdam Hanga

ХАНГА О ПАРТИЗАНУ: Дошао сам у Звезду због оваквих утакмица

Тим Ненада Милијаша пружио је добру партију, имао предност на истоку Немачке, али је у финишу утакмице домаћин успео да стигне до преокрета и освоји три бода.

Црвено-бели су имали три повољне шансе у првих 45 минута да стекну предност. Прво је покушао Гојков у 10. минуту, али је његов ударац изблокиран практично на гол линији.

Затим је одличну прилику пропустио Вукојевић у 35. минуту, када је из повољне позиције шутирао у спољни део мреже. Коначно, голман домаћина Јанош сачувао је мрежу у 43. минуту, пошто је избацио лопту која је ишла под пречку после покушаја Гојкова.

Оно што нису успели у финишу првог полувремену омладинци Звезде су успели на самом старту другог дела игре, када је Вељко Вукојевић матирао Јаноша у 47. минуту, пошто је био најсналажљивији у казненом простору Лајпцига.

Међутим, немачки тим је головима Симона Ширака у 82. и Луча Шарића у 87. минуту (лопта на путу до гола закачила Лечића и променила правац)  можда и незаслужено стигао до тријумфа.

Црвена звезда: Драшкић, Тегелтија, Видојевић, Вукичевић, Гојков, Мирановић, Лечић, Шљивић, Максимовић, Вукојевић, Маркочевић. Играли су још: Цветковић, Остојић, Петровић, Бубањ, Радујко.

Најновије вести о ФК Црвена звезда можете наћи ОВДЕ.