Олајинка и Стаменић прве трубе Драгачева, успешан повратак Канге и нова голеада Звезде (ВИДЕО)

11.08.2023. 19:44
Piter Olajinka
Питер Олајинка / Извор: МН Press

Црвено-бели надиграли и лучанску Младост.

Фудбалери Црвене звезде успешно су положили најтежи испит у досадашњем делу сезоне. Црвено-бели су у Лучанима савладали Младост 4:1 (2:1) и задржали максималан учинак после три рунде Mozzart бет Суперлиге.

БОМБА У СУПЕРЛИГИ: Вратио се бивши Звездин везиста!

ЈОВИЋ КОРАК БЛИЖЕ ЗВЕЗДИ! Фиорентина довела новог нападача

ВЕЛИКА ТУГА: Преминуо бивши кошаркаш Црвене звезде Иван Ћоровић (25)

Морали су гости поштено да натопе знојем дресове како би стигли до три бода. Мотивисани Лучанци пружили су јак отпор фавориту, али нису могли више од часног пораза.

Тренер Звезде Барак Бахар промешао је карте у односу на тим који је пре прет дана лако надиграо Напредак. Срђан Мијаиловић је враћен у последњу линију тима, Милош Дегенек је остао на клупи за резерве, док је шансу од првог минута добио Кингс Кангва.

Када је Младост, предвођена врло расположеним Урошем Сремчевићем, правила највише проблема Београђанима на старту другог полувремена, израелски стратег је, да би увео утакмицу у мирнију луку, пронашао на клупи старог морепловца Гелора Кангу и први пут од почетка сезоне послао искусног везисту на терен. Шансу је добио и Дегенек, а Звезда је постизањем трећег поготка у 63. минуту умирила амбициозне домаћине.

Али, кренимо редом…

Гости су повели већ у четвртом минуту. Питер Олајинка је пробио по десном боку и послао употебљив центаршут на другу стативу. На лопту је натрчао Стефан Митровић и ефектним трзајем главом матирао бившег голмана Црвене звезде Сашу Стаменковића.

Био је ово први примљени погодак Лучанаца у новом шампионату, а само 10 минута касније и Омри Глазер је морао да вади први пут лопту из мреже у овом првенству. Младост је изједначила на сличан начин као што је Звезда повела. Жарко Удовичић је протутњао левим боком, “заврнуо” у средину где је сам остао 18-годишњи Марко Величковић, који је главом закуцао члопту у мрежу немоћног израелског чувара мреже.

Распламасала се тада борба у Драгачеву, а Београђни су могли да новог вођства у 20. минуту, када је Стаменковић одлично интервенисао после ударца главом Марка Стаменића.

Гости су до другог гола стигли у 35. минуту. Питер Олајинка је добру партију крунисао поготком после акције Жан-Филип Красоа и варке телом Владимира Лучића за 2:1 на полувремену.

Младост је озбиљно претила на старту другог дела игре, а најбољу шансу је имао Урош Сремчевић чији ударац је успео да укроти Глазер.

После само неколико минута проведених на терену Гелор Канга је у 63. минуту центрирао из корнера, скочио је Марко Стаменић и проследио лопту ка голу. Лопта је на путу ка мрежи закачила Красоа, коме је приписан погодак, али највеће заслуге иду на рачун репрезентативца Новог Зеланда.

Мало је фалило да се и Кингс Кангва упише у листу стрелаца, али је у моментима доминације гостију погодио стативу у 81. минуту. Тачку на тријумф гостију ставио је Јован Мијатовић у 87. минуту чим је крочио на тереном и то после лепе акције расположеног Стаменића.

Младост – Црвена звезда 1:4 (1:2)

Стадион: Младости.

Гледалаца: 6.000.

Судија: Дејан Трифковић.

Стрелци: Величковић у 14. за Младост - Митровић у 4, Олајинка у 35, Красо у 63, Мијатовић у 87. минуту за Црвену звезду.

МЛАДОСТ: Стаменковић - Ћирковић, Догнимани, Милошевић, Јоксимовић - Доналд (од 68. Томић), Удовичић - Тумбасевић, Вајрачић, Величковић (од 75. Тодоровић) – Сремчевић (од 63. Мирић).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер - Мијаиловић, Драговић, Родић (од 63. Дегенек) - Стаменић - Букари (од 85. Мијатовић), Кангва, Красо (од 88. Кабић), Митровић - Олајинка (од 85. Николић), Лучић (од 62. Канга).

Најновије вести о ФК Црвена звезда прочитајте ОВДЕ.