ЦРНО-БЕЛИ ПРЕЖИВЕЛИ КРУШЕВАЧКУ ХЛАДНОЋУ: Партизан голом Дијабатеа славио под Багдалом (ВИДЕО)

05.02.2023. 15:22 16:35
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Тешко извојевана победа гостију.

Фудбалери Партизана славили су на гостовању Напретку у Крушевцу (1:0) у мечу 20. кола Mozzart бет Суперлиге

“НАВУКАО САМ ДУГЕ ГАЋЕ, РАЗМИШЉАМ ДА ЛИ ЋЕ МЕ УГРЕЈАТИ…” Гордан Петрић поново бриљира

НАЈВЕЋИ НЕУСПЕХ? НЕОСВАЈАЊЕ ТИТУЛЕ СА ПАРТИЗАНОМ: Лазар Марковић отворено о Звезди, Петрићу, Столици...

МАТЕУС КРИТИКУЈЕ: Нојер мора да буде свестан одговорности као капитен Бајерна

Услови за игру у Крушевцу су били готово немогући. Залеђен терен, а при том је дувао и јак ветар што је додатно отежавало кретање лопте. Но и поред тога, било је прилика у уводном делу меча.

Шарић је имао прву шансу у седмом минуту, шутирао је из веома изгледне ситуације, али се испречио Слободан Марковић сјајним блоком.

Јовић је, само два минута касније, после центаршута Дијабатеа могао да доведе свој тим до вођства, спетљао се Партизанов офанзивац на свега неколико метара од гола.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 20. КОЛО

Напредак - Партизан 0:1 (0:0)

Стрелци: Дијабате 61. минут

Стадион: Младост

Судија: Милан Митић

Напредак: Петрић – ЈовановићКеркезЂековићВукајловић – Путинчанин, Станковић – Љубомирац, Бастајић (од 71. Кнежевић), Чечарић (од 71. Роснуп) - Шарић. Тренер: Душан Ђорђевић.

Партизан: Поповић – Филиповић, Марковић, Вујачић, Шеховић – Фејса, Андраде (од 71. Белић) – Дијабате, Natho, Jović (од 77. Мениг) – Рикардо. Тренер: Гордан Петрић.

У 14. минуту Рикардо је покушао волејом са ивице шеснаестерца, али је био непрецизан.

Домаћи тим је био бољи у првом делу утакмице, Крушевљани су изгледали као екипа којој је лакше да игра по тешким условима. Имали су иницијативу, а до гола су могли у 40. минута, али је Љубомирац лоше захватио лопту из изгледне позиције, па се на велики одмор отишло без промене резултата.

FK Partizan

У наставку су поново прву прилику имали домаћи, још једном је Љубомирац био у шанси. Но, повратник у српски фудбал је лоше шутирао и лопта је отишла преко гола.

Црно-бели су након тога били бољи тим, Андраде је могао да доведе госте у вођство, али је и његов ударац завршио поред гола.

У 61. минуту тренутак одлуке. Филиповић је убацио на ивицу шеснеаестеца, Рикардо је одиграо повратну, а на њу је налетео Дијабате и шутирао ка голу, лопта је неког качила и од стативе завршила у мрежи.

После поготка Малијца завладало је затишје све до 76. минута када су домаћи могли до поравнања. Љубомирац је послао лопту на петерац, где је Филиповић испред Станковића спречио сигуран гол.

У 82. минут десила се једна несвакидашња сцена, сударили су се саиграчи Белић и Филиповић, где је овај други теже прошао, па је на крају десни бек црно-белих завршио дуел са чалмом. Домаћи су претили, тражили изједначујући гол, али до њега нису стигли и три бода иду у Београд.

Партизан је овом победом пришао, вечитом ривалу, Црвеној звезди на осам бодова заостатка.