РАПСОДИЈА ПАРТИЗАНА: Хет-трик Асана, али Natho је МАЈСТОР!

22.08.2020. 18:56 21:37
fa
фа / Извор: МН Press

Доминација црно-белих.

Фудбалери Партизана су у сусрету петог кола Суперлиге савладали Инђију са 5:0 (1:0). Екипа Сава Милошевића одиграла је најбољу утакмицу од старта сезоне. Јунак утакмице је био Такума Асно који је постигао хет-трик, али треба напоменути да је практично “конце” у игри клуба из Хумске држао Бибрас Natho који је сјајно “дириговао” игром.

Прво полувреме, као и цео дуел протекао је у доминацији Партизана. Сви статистички подаци су били на страни црно-белих. Међутим, правих шанси је било заиста мало. Најагилнији на терену био је Филип Стевановић, али његови покушаји са дистанце завршавали су далеко од гола Милоја Прековића.

На први погодак чекало се до 20. минута. Популарни Фића је сјајно прошао са леве стране терена, ушао у казнени простор и сјајним дриблингом је преварио Александра Ђорђевића којем није остало ништа друго него да га на недозвољен начин заустави. Судија Новица Анђеловски је оправдано досудио једанаестерац. Најстрожу казну искористио је Natho. Сигурним ударцем са беле тачке донео је предност домаћима. На семафору је писало 1:0.

Теренску надмоћ изабраници тренера Милошевића нису успели да крунишу још којим поготком, па се са овим резултатом отишло на одмор.

Шта рећи за друго полувреме црно-белих, права рапсодија виђена је у Хумској. Само три минута од наставка игре свој први гол на мечу постигао је Такума Асано. Јапанц је одиграо сјајан дупли пас са Nathom, а након тога бивши фудбалер Арсенала је “боцнуо” лопту преко Прековића и донео домаћину предност од 2:0. На трећи погодак чекало се до 60. минута. Најлепши потез на мечу дело је Саше Здјелара. Капитен Партизана је шутирао са 30-так метара, а лопта је завршила у доњем левом углу Инђије.

На 4:0 повисио је Асано својим другим голом. Играо се 65. минут када је Израелац дугом лоптом пронашао Умара Садика који је фантастично оставио лопту Јапанцу, а овоме није било тешко да лопту спроведе у празну мрежу.

Потврду да је Такума у одличној форми добили смо у 76. минуту, када је на асистенцију Ђорђа Ивановић постигао хет-трик.

Партизан је овом победом стигао до 12. бода И налази се на трећем месту Суперлиге Србије. Инђија је тренутно 17. са само 3 освојена бода.

Шта све можеш у Србији за 1 еуро?

ФУДБАЛ У ИТАЛИЈИ НА ТАНКОМ ЛЕДУ: Корона поново одлаже Серију А?!

ДЕТЕ БАРСЕЛОНЕ КВАРИ БИВШЕМ КЛУБУ ПОСАО: Аргентински ас прелази у Сити за скоро 100 милиона евра!

Како је текао меч, из мунута у минут, можете прочитати овде.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Партизан је убедљиво савладао Инђију! Резултат је 5:0.

83.минут
Урошевић покушава из слободног ударца, али доста слабо, право у Прековића.

82. минут
Нове измене у Партизану. Асана мења Чолић, а Смиљанић улази уместо Шћекића.

81. минут
Корнер изводи Стојковић. Бањак прави фаул у нападу.

76. минут
ГОЛ! Хет-трик Асана! Након сјајног продора Ивановића, Јапанцу није било тешко да трећи пут затресе мрежу Инђије. 5:0

71. минут
Нове измене у редовима Партизана. Садика мења Матић, а Стојковић улази уместо Natha.

68. минут
Нови покушај Димитрова, али право у Петровића.

67. минут
Димитров покушава из слободног ударца. Лопта завршава преко пречке.

65. минут
ГОЛ! Асано погађа поново. Natho је послао дугу лопту ка Садику, а овај фантастично асистира Јапанцу. 4:0!

63. минут
Црно-бели врше прву промену. Ивановић је заменио Стевановића.
60. минут
ГОЛ! Какав погодак Здјелара! Одличан шут капитена црно-белих са 30-так метара. Прелепо!

56. минут
Трострука измена у Инђији. Пуртић мења Алексића, Илић своје место уступа Нешковићу, а Елиомара мења Трипковић.

54. минут
Израелац поново изводи корнер, али Крнета солидно реагује.

51. минут
Какав почетак Партизана. Црно-бели су на терен изашли као "фурија". Поново покушава Стевановић, лопта одлази преко гола.
50. минут
Каква шанса за Садика! Natho је извео ударац из угла, Нигеријац је лопту захватио главом, али Прековић фантастично реагује.

48. минут
ГОЛ! Прелеп дупли пас Natha и Асана, а Јапанцу након тога није било тешко да постигне погодак. Партизан води 2:0!

46. минут
Ударац из угла за Партизан. Садик је покушао након центаршута Natha, али право у Перковића.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМА!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Партизан води са 1:0. Стрелац је био Natho са беле тачке.
44. минут
Први жути картон на мечу. Након повлачења Садика, Ђорђевић добија јавно опомену.

39. минут
Слободан ударац за Партизан. Прековић сигуран.

36. минут
Још један корнер за домаће. Natho поново центрира, али Бакић отклања опасност.

35. минут
Нова шанса за госте. Након грешке Витаса покушава Димитров. Његов шут одлази високо преко гола.

33. минут
Први конкретни покушај Инђије. Ударац Ђорђевића иде право у Петровића.

30. минут
Нови ударац из угла за црно-беле. Natho је након кратке акције покушао да лопту убаци у казнени простор, али слабо, само до Крнете.

26. минут
Прети и Садик. Његов ударац иде право у Прековића.

25. минут
Здјелар шутира са ивице казненог простора. Лопта одлази поред леве стативе гола Инђије.
20. мин
ГОЛ! Бибрас Natho је сигурно извео једанаестерац. 1:0!

20. минут
Пенал за Партизан! Након сјајног продора Стевановића, Величковић прави прекршај за најстрожу казну.

19. минут
Покушао је Стевановић. Његов шут са 20-так метара одлази високо преко гола.

16. минут
Велика грешка Бањака, на сву срећу по црно-беле, голман Поповић је најближи лопти.
14. минут
Добар центаршут Урошевића, али пре Садика лопту је у корнер избацио голман Прековић.

10. минут
Партизан доминира, али без конкретне шансе.

3. минут
Први корнер за Партизан на утакмици. Извео га је Стевановић, лопта одлази у гол-аут.

УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА!
Меч је каснио десетак минута због спорних транспарената окачених на јужној трибини.