ТУРБО ПАРТИЗАН У ДРУГОМ ПОЛУВРЕМЕНУ: Црно-бели преко Новог Пазара до 10. узастопне победе (ВИДЕО)

12.02.2021. 16:01

"Парни ваљак" убедљив у Хумској.

Фудбалери Партизана савладали су Нови Пазар на свом терену у утакмици 21. кола Суперлиге Србије резултатом 4:1 (0:0). Црно-бели су након прилично лошег првог полувремена заиграли одлично у наставку сусрета и тако стигли до десете узастопне победе.

ПОТПУНО ЗАСЛУЖЕНО: Гвардиола тренер месеца Премијер лиге!

ВЕЛИКА ШАНСА ЗА ЗВЕЗДУ: Милан БЕЗ ИБРАХИМОВИЋА и још ПЕТ ИГРАЧА стиже у Београд!

НАВИЈАЧИ РОМЕ НАПАЛИ СЕРГЕЈА: СМС је урадио нешто сасвим НЕОЧЕКИВАНО

Прилично безидејних првих 45 минута гледали смо на стадиону у Хумској. Црно-бели су имали теренску иницијативу и већи посед лоптем али су се гости одлично бранили. Јасна је била тактика "плавих", ослањали су се на контранападе, којих, руку на срце, није било превише. Најбољу прилику у првом полувремену пропустио је Лазар Марковић у 26. минуту. Такума Асано је одлично шутирао са 20-так метара, голман Новог Пазара Марко Дробњак одбија лопту на неколико метара од своје мреже, а некадашњи фудбалер Ливерпула очајно реагује - његов покушај завршио је на трибинама.

Лоша игра у првом полувремену као да је разљутила Александра Станојевића који је на самом почетку других 45 минута извршио измене које су промениле ток меча - Natho и Шћекић су заменили Суму и Јојића. Искусни Израелац је дириговао игром "Парног ваљка", а награда за доминацију уследила је у 54. минуту. Лазар Марковић је на асистенцју Филипа Холендера лепим ударцем са 10-так метара савладао Дробњака за 1:0. Само осам минута касније црно-бели су дуплирали вођство. Пајовић је повукао за дрес Natha, судија Митић је оправдано показао на белу тачку – Бибрас не неумољив – 2:0. Није се чекало пуно на нови погодак клуба из Хумске. Практично у следећем нападу Холендер је одлично реаговао на асистенцију Миљковића. На семафору је писало 3:0.

Јово Којић је гостима донео трачак наде у 76. минуту. Штопер "плавих" је након прекида главом савладао Петровића, а испоставиће се да је то била "лабудова песма" и да је то све што су играчи Новог Пазара приказали на вечерањој утакмици.

Коначан резултат поставио је аутголом у 87. минуту Никола Влајковић. Штулић је "заврнуо" лопту у шеснаестерцу гостију, а поменути резервиста је савладао сопственог голмана.

Партизан је новом, 16. победом у сезони, освојио 50 бодова и учврстио се на другој позицији у Суперлиги Србије. Нови Пазар је на 14. месту са 21. бодом.

Како је текао меч, из минута у минуту, можете прочитати у наставку.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Партизан - Нови Пазар 4:1.
87. минут
ГОООЛ! Штулић је центрирао, а лопту је у сопствену мрежу проследио Влајковић.

76. минут
ГОООЛ! Којић смањује предност домаћина на 3:1. Одлична реакција главом искусног штопера.

75. минут
Бејбек мења Здјелара.

74. минут
Млади Немања Јовић добија жути картон након старта над Влајковићем.

69. минут
Двострука промена код домаћих. Марковића и Холендера мењају Јовић и Штулић.

63. минут
ГОООЛ! "Парни ваљак" меље Нови Пазар. Филип Холендер је главом савладао Дробњака - 3:0.
62. минут
ГОООЛ! Natho је сигуран са беле тачке - 2:0 за Партизан.
60. минут
Велика прилика за Холендер, али лоше је реаговао нападач црно-белих.

54. минут
ГОООЛ! Партизан води 1:0! Велика грешка голмана Дробњака, очајно је испуцао голман гостију, а Марковић је сјајно пласирао лопту са 10-так метара.
46. минут
У редовима Новог Пазара у игри је Вукајловић, на клупу се преселио Зимоњић.

46. минут
Двострука измена код домаћих Natho и Шћекић мењају Суму и Јојића.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Партизан - Нови Пазар 0:0.

45. минут
Играће се још два минута у првом полувремену.

36. минут
Добар продор Јојића, стигао је искусни везиста на 10-так метара од гола Дробњака, међутим, рашчишћава Хаџибулић.

31. минут
Јавну опомену зарадио је Хаџибулић.
30. минут
Холендер је исапао себичан у претходној акцији. Имао је репрезентативац Мађарске одличну прилику за проигравање, али је ипак одабрао да сам заврши акцију са 15-метара од гола Дробњака.

26. минут
Невероватан промашај Марковића! Асано је одлично шутирао са 20-так метара, а на одбијену лопту је натрчао некадашњи играч Ливерпула који је веома лоше реаговао.
22. минут
Први жути картон на мечу. Зимоњић је зарадио јавну опомену након старта над Асаном.