РУТИНА У ХУМСКОЈ: Партизан лако укротио Змајеве (ВИДЕО)

15.05.2021. 15:41
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Вождовац судбину опстанка решава у последњем колу.

Фудбалери Партизана савладали су у Хумској екипу Вождовца са 3:0 (1:0) у последњем мечу 37. кола Суперлиге Србије и тако оставиле Змајевима да у последњем колу спашавају статус суперлигаша. Црно-бели су одиграли последњи меч у сезони као домаћини и остали непоражени на свом стадиону.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Челси 2,00, Леверкузен 2,00, Фенербахче 1,65!

ТЕКТОНСКЕ ПРОМЕНЕ У БАРСИ: Меси ОСТАЈЕ, ОДЛАЗИ цео тим

ЗИДАН ЈЕ ПСИХИЧКИ СЛОМЉЕН: Реал му већ нашао ЗАМЕНУ (ФОТО)

Од старта је Партизан имао иницијативу, али се домаћин добро бранио од покушаја Павловића, Марковића и Јојића, али је одбрана Змајева капитлирала у 21. минуту када је пас Јојића у сопствени гол скренуо Богдановић за вођство црно-белих 1:0. Партизан је наставио са нападима, али до полувремена није било већих узбуђења. Много дешавања није било ни у првој половини другохг полувремена све док Штулић није погодио пречку у 65. минуту. То је био знак за конкретније нападе ПАртизана који је у 73. минуту преко Јовића стигао до 2:0 на асистенцију Natha, да би Израелац шест минута касније и сам постао стрелац и поставио коначан резултат меча. У последњих 10 минута меча Вождовац је пробао да стигне макар до почасног гола, али Змајеви нису успели у тој намери.

Фудбалери Партизана данас од 16 часова дочекују екипу Вождовца на стадиону у Хумској, у последњој утакмици 37. кола Суперлиге Србије. За црно-беле овај меч нема резултатски значај јер ће остати на другој позицвији без обзира на његов исход, али је веома битан Вождовцу.

Змајеви су тренутно на 12. позицији са 47 бодова колико има и Рад на 13. месту, док Раднички са 46 поена држи 14. позицију, прву изнад црте која означава ко остаје у Суперлиги, а ко испада у нижи ранг. Због тога Вождовцу и меч са Партизан бити или не бити јер би евентуалном победом обезбедили опстанак и не би морали да стреепе у последњем колу. Као што је већ речено црно-белоима овај меч резултатски не значи, али би добар резултат био пожељан како би се у што бољем расположењу дочекало финале купа које је све ближе, а игра се 25. маја.

90. минут
Крај меча, Партизан је заслужено славио са 3:0.
82. минут
Прилика за Вождовац, али је лопта отишла поред гола.
80. минут
У игру је ушао дебитант у дресу Партизана Самир Баждар уместо Јојића.
79. минут
3:0!!! Natho се одлично снашао и главом савладао Прековића.
75. минут
Још једна двострука измена у Вождовцу. Вук уместо Александра Богдановића, а Дукић уместо Станисављевића
73. минут
2:0!!! Партизан дуплира предност преко Јовића. Natho је одлично прошао и асистирао Јовићу који се одлично снашао и са пет метара био прецизан.
70. минут
Двострука измена у Вождовцу. Ајдиновић и Стоисављевић су ушли уместо Милојевића и Стојчева.
68. минут
Још једна измена у Партизану, Филипа Стојковић је ушао у игру уместо Александра Лутовца.
66. минут
Станисављевић је покушао из даљине, али је Поповић сигуран.
65. минут
Велика прилика за Партизан, Штулић је покушао главом и погодио пречку.
60. минут
Трострука промена у Партизановом тиму. Изашли су Марковић, Павловић, Холендер, а ушли Штулић, Natho и Јовић.
57. минут
Вождовац нешто бољи на старту другог полувремена, али нема правих прилика у првих десетак минута.
46. минут
Почело је друго полувреме у Хумској. Измена у Вождовцу, у свлачионици је остао Јанковић, а уместо њега је ушао Цветићанин.

II ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Милојевић је одлично шутирао са преко 20 метара, али је Поповић на голу Партизана био опрезан и успешно интервенисао. Крај првог полувремена.
31. минут
Десетак минута мирније игре без озбијлнијих прилика, Партизан у потпуности контролише утакмицу.
21. минут
1:0!!! Партизан је повео аутоголом Богдановића. Јојић је ушао у шеснаестерац и покушао да упути пас ка Марковићу који је Богдановић покушао да блокира, али је лопту само спровео у сопствену мрежу.
14. минут
Први покушај Вождовца, Станисављевић је шутирао поред гола. Одмах је Вождовац имао нову прилику после грешке Поповића, али је лопта отишла у корнер после којег није било опасности.
11. минут
Одмах у наредном минуту Лутовац је са 16 метара снажно шутирао, Прековић је одбио лопту на коју је налетео Лазар Марковић и шутирао поред гола.
10. минут
Најбоља прилика за Партизан преко Лазара Марковића. Прво је шутирао са десне стране, али му је Прековић одбранио, да би потом покушао и главом, али је лопта ишла право у голмана Вождовца.
4. минут
Покушај Јојића са 17 метара, али лопта одлази поред гола. Партизан од старта има иницијативу.
2. минут
Први прилика за Партизан, Павловић је покушао са 16 метара, али је шутирао преко гола.