ЦРНО-БЕЛИ ПРОШЛИ У НАРЕДНУ РУНДУ: ДАЦ боље игра као домаћин, али то није довољно за Партизан (ВИДЕО)

29.07.2021. 20:17
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: Twitter/FKPartizanBG

Пантић и Рикардо донели победу клубу из Хумске.

Фудбалери Партизана пласирали су се у треће коло квалификација за Лигу конференција пошто су савладали Дунајску Стреду и у гостима са 2:0 (1:0) и тако укупним резултатом 3:0 елиминисали представника Словачке. Победу црно-белима донели су Данило Пантић у 20. и Рикардо у 80. минуту. Наредни противник Партизана биће руски Сочи.

У Београду почиње бесплатна школа тениса за децу – На први час долази Виктор Троицки

ГРОБАРИ У ЕУФОРИЈИ: Сјајна вест за Партизан пред меч у Словачкој

СУМА НИЈЕ ОТПУТОВАО У СЛОВАЧКУ: Откривено зашто је везиста остао у Београду!

Као што се и очекивало Дунајсак Стреда је одиграла бољи меч него у Београду, а већ у 3. минуту је домаћин запретио преко Вере, али је поповић био сигуран. Уследило је затишје без прилика, да би у 20. минуту Саничанин пропустио добру прилику пошто је Једличка избио лопту у корнер после његовог шута главом, да би после ударца са угла Пантић постигао леп гол са 16 метара и донео Партизану вођство. Шест минута касније дсомаћин је имао одличну шансу преко Шаранија, али је Поповић одлично реаговао у ситуацији један на један. У 33. минуту је Дунајсак Стреда имала још једну прилику, али Бескороваини шутирао лоше главом. Рикардо је могао у завршници полувремена да дуплира предност црно-белих, али је погодио стативу па је Партизан отишао на полувреме са вођством 1:0.

У наставку готов да се ништа није десило скоро 25 минута све до 69. када је домаћин имао три одличне прилике у једном нападу. Прво је Шефердобро шутирао, али је лопта закачила Саничанина и отишла тик преко гола у корнер после којег је поново Шефер био у шанси, али је погодио стативу, да би И Таиво био непрецизан из добре ситуације. У 78. минуту је домаћин добио пенал после прекршаја Саничанина, али је Балићев шут зауставио Поповић. Само два минута касније домаћина је стигла казна. Балић је изгубио лопту, Здјелар одлично повукао по левој страни и упослио Рикарда на петерцу, а овај спољном савладао Једличку за 2:0. До краја меча, Балић је имао добар покушај из слободног ударца, али није било ни почасног гола за домаћина, а Партизан је заслужено тријумфовао и прошао у трећу рунду.

Фудбалери Партизана вечерас од 20.45 гостују у Словачкој на ''МОЛ арени'' против Дунајске Стреде у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу конференција. Црно-бели у реванш улазе са предношћу од 1:0 после победе у првом мечу одиграном у Београду.

Тим Александра Станојевића одиграо је одлично у првом мечу и пропсустио бројне прилике да оствари убедљивију победу, а можда чак већ тада реши питање проласка у наредну рунду. Црно-бели бели су у Словачку отпутовали без Сејдбуе Суме који је наводно тужио клуб због неисплаћених зарада.

Може се слободно рећи да је Дунајска Стреда добро прошла у Београду у резултатском смислу, али нема сумње да ће словачки представник сигурно бити знатно другачији противник пред домаћим навијачима, па црно-бели треба да задрже дозу опреза иако су несумњиво квалитетнији тим.

90 3. минут
Крај меча, Партизан се пласирао у треће коло квалификација.
85. минут
Балић је покушао из слободног ударца, али је лопта отишла преко гола.
80. минут
0:2!!! Рикардо дуплира предност Партизана. Стигла је казна домаћина за преомашен пенал. Здјелар је пронашао Рикарда на петерцу који спољном матирао Једличку.
78. минут
Поповић брани пенал. Претходно је Саничанин скривио једанаестерац, али је Поповић прочитао Балићев шут са беле тачке.
71. минут
Измена и у Партизану, Шћекић је заменио Јојића.
70. минут
Измена код домаћина, уместо Нџаија ушао је Муму.
69. минут
Одличан ударац Шефера, али је лопта закачила Саничанина и отишла тик преко гола. Имао је Шефер још једну одлчину прилику после корнера, али је погодио стативу, да би потом и Таиво пропустио добру шансу.
61. минут
Двоструке измена у Партизану. Из игре су изашли Natho и Марковић, а заменили су их Холендер и Јовић.
57. минут
Другиа измену у Дунајској Стреди, изашао је Зубери, а ушао Таиво у игру.
55. минут
За сада мирно у наставку, нема прилика.
46. минут
Почело је друго полувреме. Измена код домаћина, ушао је Балић, а изашао је Небила.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
Крај првог полувремена.
45 1. минут
Велика шанса за Рикарда на асистенцију Natha, али је Рикардо погодио стативу.
33. минут
Покушао је Бескороваини главом, али је био непрецизан.
26. минут
Одлична прилка за домаћина, Шарани је био очи у очи са голманом Партизана, али је Поповић успео да одлично интервенише.
20. минут
0:1!!! Воде црно-бели. Одлична прилика за Партизан после корнера, Саничнин је покушао главом, али је Једличка одбранио, да би после још једног корнера Пантић са 16 метара савладао Једличку на асистенцију Natha.
10. минут
Нема много узбуђења на мечу, после прилике за домаћина.
3. минут
Прва прилика за домаћина, Вера је оштро шутирао, мада је изгледало да жели да центрира, али је Поповић добро интервенисао.