ВАР ДРАМА У ПОСЛЕДЊИМ СЕКУНДАМА: ТСЦ после две провере испустио победу против Војводине, Чукарички на деоби другог места

07.04.2023. 19:12
Petar Ratkov
Петар Ратков / Извор: МН Press

Узбудљива завршница у Бачкој Тополи.

Фудбалери ТСЦ-а и Војводине су ремизирали 1:1 (1:0) у дербију 29. кола. Одлука је могла да падне у четвртом минуту судијске надокнаде, када је Аранђел Стојковић био најсналажљивији у казненом простору Новосађана, али је други погодак домаћина поништен због малог офсајда и петоминутног прегледа ВАР-а.

ФСС КАЗНИО ЗВЕЗДУ: Делије се одмах огласиле

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Видосављевић пресудио имењаку, Крагујевчани у плеј-офу

КОНАЧНО: Потписао Милинковић-Савић, уговор до 2026. године

Тим из Бачке Тополе је повео голом Петра Раткова у 17. минуту на асистенцију Луке Илића, а гости су изједначили у 90. минуту из пенала поготком Уроша Николића, пошто су гости после прегледа ВАР-а добили једанаестерац. ТСЦ је могао до другог гола и после центаршута Цветковића у првом минуту надокнаде времена, али је лопта за који центиметар отишла у корнер. Испоставило се касније да домаћин и други пут у кратком периоду није имао “среће” са ВАР-ом, па је меч завршен нерешеним резултатом.

Чукарички је славио као гост против Јавора 2:1 (0:0) и искористио кикс ТСЦ-а. Тим са Бановог брда изједначио се по броју бодова са екипом из Бачке Тополе на другом месту са 59 бодова.

Човек одлуке је био Мохамед Бадемоси. Нападач из Гамбије прекинуо је пост који је трајао од 11. септембвра прошле године, погодивши два пута мрежу Ивањичана у 47. и 60. минуту. Гол за Јавор постигао је Петар Гигић у 54. минуту.

Одлука о стартним позицијама пашће у последњем, 30. колу, колу основног дела сезоне.