ФРКА, ПРЕКИД и ИНЦИДЕНТИ: Звезда рутински ПРОТУТЊАЛА кроз Нови Пазар (ВИДЕО)

28.08.2016. 19:06
Zvezda
Звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели славили на тешком гостовању.

Колико год болео европски бродолом, фудбалери Црвене звезде су успели да се брзо консолидују, опораве после елиминација од Сасуола и остваре нови тријумф у Суперлиги. Изабраници тренера Миодрага Божовића рутински су славили у Нови Пазаром и стигли до шесте победе у сезони чиме су се учврстили на челу табеле: Нови Пазар – Црвена звезда 1:4 (0:2). Међутим, све што се дешавало на стадиону крај Јошанице остаће у сенци инцидента који су се збили средином другог полувремена.

СКАНДАЛ У НОВОМ ПАЗАРУ: Голман домаћих завршио у ХИТНОЈ, утакмица ПРЕКИНУТА! (ВИДЕО)

Иако је тренер Божовић направио чак шест измена у односу на меч Сасуолом, Звезда је већ после пола сата игре дошла до капиталног вођства. Црвено-бели су повели голом Александра Луковића из пенала. Судија Милан Илић окарактерисао је контакт Канге и Станојевића као прекршај за најстрожну казну што је изазвало буру протеста домаћих играча. Предност Београђана дуплирао је Орландић после великог кикса Василића.

ПЕНАЛ И ПРОТЕСТИ: Звезда води у Новом Пазару (ВИДЕО)

Кад се чинило да се ништа епохално неће дешавати у наставку меча, збио се инцидент у 63. минуту. Резервиста црвено-белих Предраг Сикимић је неопрезно, али у сваком случају ненамерно, закачио голмана Пазараца Младена Живковића и нанео му тешку повреду на лицу. Судија Илић је искучјучио нападача Звезде што је био увод у општи хаос.

Сикимић је гађан столицама док је излазио са терена и то је био почетак већих нереда, због којих је и полиција стала крај аут линије. Меч је прекинут након што је клупа гостију засута столицама и разним предметима са западне трибине.

Прекид је трајао скоро 20 минута, а све дилеме ако су уоште и постојале разрешио је Џон Руиз. Пазарци су успели преко агилног Траванчића да дођу до почасног гола. У последњим секундама Душан Анђелковић је голчином ставио тачку на убедљиву победу црвено-белих

НОВИ ПАЗАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:4 (0:2)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Луковић (24 пен), 0:2 Орландић (32), 0:3 Руиз (86), 1:3 Траванчић (93), 1:4 Анђелковић (102)

НОВИ ПАЗАР: Живковић (од 64. Зечевић), Василић (од 84. Ђоковић), Станојевић, Мутавџић (од 30. Леповић), Аливодић, Траванчић, Чечарић, Димитријевић, Марић, Мицевски, Тинтор

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Анђелковић, Петковић, Луковић, Рендулић, Доналд, Руиз, Канга (од 66. Плавшић), Моуче од 78. Срнић), Полетановић, Орландић (од 46. Сикимић)